Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TROFTAT

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

Foto: KFIstogu/fb

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë


19 September, 2019 @20:21

Janë dashur vetëm katër xhiro që në Ligë të Parë të Koosvës, të mos mbetet asnjë ekip pa shijuar humbjen - pos, liderit të kësaj lige, Istogut.

Troftat tashmë kanë marrë vendin e parë pastër në Ligë të Parë dhe me 10 pikë nga 4 ndeshjet e para të stinorit, duket se do të pretendojnë seriozisht biletën për Superligë.

TABELA AKTUALE

Istogu dje mposhti Ramiz Sadikun 2-1, duke përmbysur epërsinë befasuese të prishtinasve, të cilët kishin dalë heret në avantazh me golin e shënuar nga Fillim Guraziu (12’), 0-1.

Sidoqoftë, golashënuesi i dalluar i ekipit të Istogut reagoi shpejtë për të asistuar në golin e barazimit për vendasit. Qëndrim Jahaj pasoi topin te Leotrim Teplani që barazoi shifrat në minutën e 21-të të takimit.

TABELA AKTUALE

E me të nisur pjesa e dytë ekipi i qytezës më Perëndimore të Kosovës ka shkuar plotësisht në sulm, ndërsa nuk vonoi shumë, Ragip Mazrekaj depërton në zonë nga krahu kroson shpejtë dhe mbrojtësi i mysafirëve Gëzim Gashi fut topin në rrjetë të vetë për epërsi të Istogut, 2-1 (49’).

Istogu pas epërsisë ka pasur edhe tre raste të pastra për gol, por rezultati deri në fund nuk ndërroi.

 

 i:

Istogu:Valmir Hajrizaj, Egzon Kurteshi, Ragip Mazrekaj, Fatmir Rexhaj, Dardan Bajraktari, Selim Bajramaj, Ardi Krasniqi ('46 Qendrim Krasniqi), Qendrim Jahaj, Florent Rexhaj ('46 Malsor Blakaj), Endrit Maloku, Leotrim Teplani ('80 Ramë Krasniqi). Ramiz Sadiku:Andi Thaqi, Enhar Cakolli, Gëzim Gashi, Albinot, Kozmaqi, Gentrit Ulluri, Gentijan Binishi, Arlind Veliu, Fillim Guraziu, Jetlir Berisha, Dren Krasniqi, Selami Gashi (Andi Maraj).

VUSHTRRIA - DRENICA

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

FFK Superliga

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

19/09/19 @ 17:59

DUKAGJINI - FERIZAJ

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

FFK Superliga

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

19/09/19 @ 17:55

FERONIKELI - FLAMURTARI

Nikli s’gabon dhe ngjitet

FFK Superliga

Nikli s’gabon dhe ngjitet

19/09/19 @ 17:54

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

19/09/19 @ 15:35

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

19/09/19 @ 15:32

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Drenica

19/09/19 @ 15:28

NGA RAPORTI I FUNDIT

Disiplinorja dënon Prishtinën, Drenicën dhe Dritën

FFK Superliga

Disiplinorja dënon Prishtinën, Drenicën dhe Dritën

19/09/19 @ 15:00

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

Evropiani/Kombëtarja

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

19/09/19 @ 12:29

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

Evropiani/Përfaqësuesja

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

19/09/19 @ 12:15

ZAGORAC

Portieri i Dinamos, show në rrjete sociale

Champions League

Portieri i Dinamos, show në rrjete sociale

19/09/19 @ 11:37

FFK

FFK përgënjeshtron lajmin për zgjerimin e Ligës së Parë

FFK Liga e parë

FFK përgënjeshtron lajmin për zgjerimin e Ligës së Parë

14/04/21 @ 23:10

VENDIMI I KD-së

5 skuadra gjobiten, pritet marrja e pikëve

FFK Superliga/FFK Liga e parë

5 skuadra gjobiten, pritet marrja e pikëve

14/04/21 @ 10:54

REAGIMI I KF LIDHJA E PRIZRENIT

“Lidhja e Prizrenit” reagon ashpër pas ndeshjes

FFK Liga e parë

“Lidhja e Prizrenit” reagon ashpër pas ndeshjes

13/04/21 @ 16:02

TREPÇA 2-1 VUSHTRRIA

E treta me radhë, ngritet Trepça

FFK Liga e parë

E treta me radhë, ngritet Trepça

11/04/21 @ 18:11

VITIA 1-2 FLAMURTARI

Flamurtari mposht rivalin direkt në derbi

FFK Liga e parë

Flamurtari mposht rivalin direkt në derbi

11/04/21 @ 17:28

MALISHEVA 2-1 A&N

Malisheva vazhdon ndjekjen me fitoren e radhës

FFK Liga e parë

Malisheva vazhdon ndjekjen me fitoren e radhës

11/04/21 @ 17:24

VELLAZNIMI 5-1 ONIX

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi bindshëm ndaj Onixit

11/04/21 @ 17:05

ULPIANA 1-0 2 KORRIKU

Ulpiana thellon distancën

FFK Liga e parë

Ulpiana thellon distancën

10/04/21 @ 17:47

KIKA 2-1 KEK

Lirian Ferati sjell fitoren jetike për Kikën

FFK Liga e parë

Lirian Ferati sjell fitoren jetike për Kikën

10/04/21 @ 17:38

DUKAGJINI 1-0 ISTOGU

Labinot Osmani vendos derbin

FFK Liga e parë

Labinot Osmani vendos derbin

10/04/21 @ 17:22


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë