Të gjitha lajmet

NGA RAPORTI I FUNDIT

Disiplinorja dënon Prishtinën, Drenicën dhe Dritën

Foto: prishtinafc.com

Disiplinorja dënon Prishtinën, Drenicën dhe Dritën


19 September, 2019 @15:00

Komisioni Disiplinor i FFK-së në Vendimin e fundit të publikuar lidhur me ndeshjet e xhiros së katërt të Superligës së Kosovës në futboll, ka dënuar tre ekipe për motive të ndryshme, që shkelin rregulloret.

Prishtina, Drenica dhe Drita janë dënuar me nga 1000 euro prej KD-së, ndërsa njëjtë në këtë Vendim është shqiptuar dënim edhe për trajnerin e Drenicës, Tahir Lushtaku, 500 euro.

Mëposhtë, njoftimi i KD-së:

FC “ PRISHTINA “ nga Prishtina, në procedurë të iniciuar disiplinore nga ana e komisionit të garave, për lëshime në organizimin e ndeshjes së javës së  IV-të ; FC “ Prishtina “ – FC “ Llapi 1932 e zhvilluar me datë 13.09.2019 në stadiumin “ Fadil Vokrri “ në Prishtinë ( raportet e personave zyrtar;  hedhje e mjeteve piroteknike në fushë ) bazuar në nenin 52 paragrafi 1 pika 1 dhe nenin 10 paragrafi 3 pika 1 të Rregullores   disiplinore; dënohet; me të holla në shumë prej ; 1000 euro ( njëmijë euro). Afati i pagimit të dënimit të shqiptuar në të holla është 15 ditë nga data e publikimit të vendimit në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës ( Rregullorja disiplinore neni 11 paragrafi 1)

KF “ DRENICA “ nga Skenderaj , në procedurë të iniciuar disiplinore nga ana e komisionit të garave , për sjellje të gabuara të një grupi të spektatorëve nikoqir në ndeshjen e javës së  IV-të ; KF “ Drenica “ SK “ Gjilani “  e zhvilluar me datë 14.09.2019 në stadiumin “ Bajram Aliu “ në Skenderaj ( raport; incizimi televiziv – vendosja e pankartës me motive josportive ), bazuar në nenin 60 pika 1 paragrafi 1/3 dhe neni 10 paragrafi 3 pika 1 të Rregullores disiplinore ; dënohet me të holla në shumë prej ; 1000 euro ( njëmijë euro ). Afati i pagimit të dënimit të shqiptuar është 15 ditë nga data kur vendimi publikohet në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës. ( Rregullorja disiplinore neni 11 paragrafi 1 ).

TAHIR LUSHTAKU ; kryetrajner në klubin e futbollit “ DRENICA “ nga Skenderaj ,  në procedurë të iniciuar disiplinore nga ana e komisionit të garave, për ndëshkim me karton të kuq në ndeshjen e javës së ; IV-të ; KF “ Drenica “ – SC “ Gjilani “  e zhvilluar me datë 14.09.2019 në stadiumin “ Bajram Aliu “ në Skenderaj (  raporti gjyqtarit kryesor; sjellje të gabuara – reagime dhe ofendime drejtuar gjyqtarit ), bazuar në  nenin 41 paragrafi 2 pika a/2 dhe neni 10 paragrafi 3 të Rregullores disiplinore ;denohet me të holla në shumë prej ; 500 euro ( pesëqind euro ) . Afati i pagimit të dënimit të shqiptuar është  15 ditë nga data e publikimit të këtij vendimi në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të  Kosovës ( Rregullorja disiplinore neni 11 paragrafi 1 pika 1).

FC “ DRITA “ nga Gjilani në procedurë të iniciuar disiplinore nga ana e komisionit të garave , për lëshime në organizimin e ndeshjes së javës së ; IV-të ; FC “ Drita “ – KF “ Feronikeli “  e zhvilluar me datë 15.09.2019 në stadiumin e qytetit   në Gjilan ( raportet zyrtare; hudhje e mjeteve piroteknike në fushë  minuta e 71 ), bazuar në nenin 52 paragrafi 1 pika 1 dhe nenit 10 paragrafi 3 pika 1   të Rregullores disiplinore ; dënohet ; me të holla në shumë prej ; 1000 euro (njëmijë euro) . Afati i pagimit të dënimit të shqiptuar është ; 15 ditë nga data e publikimit të vendimit në faqen zyrtare të Federatës së Futbollit të Kosovës ( Rregullorja disiplinore neni 11 paragrafi 1 ).

 


FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

Evropiani/Kombëtarja

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

19/09/19 @ 12:29

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

Evropiani/Përfaqësuesja

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

19/09/19 @ 12:15

ZAGORAC

Portieri i Dinamos, show në rrjete sociale

Champions League

Portieri i Dinamos, show në rrjete sociale

19/09/19 @ 11:37

LLAPI 2-2 DRITA

Behar Maliqi ndal Dritën në Podujevë

FFK Superliga

Behar Maliqi ndal Dritën në Podujevë

18/09/19 @ 18:41

TREPÇA'89 0-1 PRISHTINA

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

FFK Superliga

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

18/09/19 @ 18:21

GJILANI 1-0 BALLKANI

Progni bën lider Gjilanin dhe i jep disfatën e parë Ballkanit

FFK Superliga

Progni bën lider Gjilanin dhe i jep disfatën e parë Ballkanit

18/09/19 @ 18:10

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

18/09/19 @ 15:30

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

18/09/19 @ 15:25

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

18/09/19 @ 15:20

PAS HUMBJES

Klopp: Napoli mund ta fitojë Championsin

Champions League

Klopp: Napoli mund ta fitojë Championsin

18/09/19 @ 12:12

KOMENTI I MUNISHIT

Trajnerët nga Shqipëria kanë emra!

FFK Superliga

Trajnerët nga Shqipëria kanë emra!

25/02/21 @ 23:16

FERONIKELI - DRENICA

Kreshnik Uka në formë, Drenica e Nikli rrezikojnë mbijetesën

FFK Superliga

Kreshnik Uka në formë, Drenica e Nikli rrezikojnë mbijetesën

25/02/21 @ 15:14

BESA - ARBËRIA

Arbëria deklason Besën, kalon Llapin e Niklin

FFK Superliga

Arbëria deklason Besën, kalon Llapin e Niklin

25/02/21 @ 15:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Besa - Arbëria

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Besa - Arbëria

25/02/21 @ 12:38

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

25/02/21 @ 12:32

BESA - ARBËRIA

Dueli i pjesës së poshtme të tabelës

FFK Superliga

Dueli i pjesës së poshtme të tabelës

25/02/21 @ 08:56

FERONIKELI - DRENICA

Nikli për fitoren e parë ndaj Drenicës

FFK Superliga

Nikli për fitoren e parë ndaj Drenicës

25/02/21 @ 08:45

FFK

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

FFK Superliga

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

24/02/21 @ 18:29

BLEDI SHKËMBI

I kënaqur me lojtarët, për ndërprerje mos më pyetni

FFK Superliga

I kënaqur me lojtarët, për ndërprerje mos më pyetni

24/02/21 @ 16:17

SHPËTIM IDRIZI

Angazhimi dhe disiplina taktike na sollën fitoren

FFK Superliga

Angazhimi dhe disiplina taktike na sollën fitoren

24/02/21 @ 16:11


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga