Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

Foto: FSHF

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës


19 September, 2019 @12:29

Kombëtarja shqiptare në futboll, edhe pas publikimit të listës së shtatorit të renditjes mujore të FIFAs, është në pozitën e 64-të, ku ka qenë edhe në muajin e kaluar.

Kuqezinjtë u mposhtën thellë nga Franca, 4-1, ndërsa mposhtën Islandën 4-2, për të vazhduar shpresën për kualifikim në EURO 2020. Por, fitorja e madhe e kuqezinjëve ndaj islandezëve, duke u llogaritur bashkë me humbjen e thellë nga Franca, nuk i ka bërë ata që të lëvizin në listën e shtatorit, duke qëndruar në pozitën 64.

Sa i përket rivalëve tjerë të Grupit H ku garon Shqipëria, përfaqësueset tjera janë të renditura kështu: Franca është ngritur në pozitën e dytë, Turqia është ngritur në pozitën e 36-të, Islanda ka rënë për pesë pozita, duke zënë tash vendin e 41-të, Andorra është në pozitën e 139-të, ndërsa Molldavia në të 172-tën.

fifa ranking, albania


FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

Evropiani/Përfaqësuesja

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

19/09/19 @ 12:15

ZAGORAC

Portieri i Dinamos, show në rrjete sociale

Champions League

Portieri i Dinamos, show në rrjete sociale

19/09/19 @ 11:37

LLAPI 2-2 DRITA

Behar Maliqi ndal Dritën në Podujevë

FFK Superliga

Behar Maliqi ndal Dritën në Podujevë

18/09/19 @ 18:41

TREPÇA'89 0-1 PRISHTINA

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

FFK Superliga

Fitorja e parë për Sokolin vjen me Januzin

18/09/19 @ 18:21

GJILANI 1-0 BALLKANI

Progni bën lider Gjilanin dhe i jep disfatën e parë Ballkanit

FFK Superliga

Progni bën lider Gjilanin dhe i jep disfatën e parë Ballkanit

18/09/19 @ 18:10

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Prishtina

18/09/19 @ 15:30

11-SHET

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Gjilani - Ballkani

18/09/19 @ 15:25

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Drita

18/09/19 @ 15:20

PAS HUMBJES

Klopp: Napoli mund ta fitojë Championsin

Champions League

Klopp: Napoli mund ta fitojë Championsin

18/09/19 @ 12:12

ATLETICO - JUVENTUS

“Juventus është më shumë se vetëm Cristiano”

Champions League

“Juventus është më shumë se vetëm Cristiano”

17/09/19 @ 17:47

EURO 2020

UEFA konfirmon prezencën e tifozëve në Romë për EURO 2020

Evropiani

UEFA konfirmon prezencën e tifozëve në Romë për EURO 2020

14/04/21 @ 18:10

EURO2020

Anuloi golin e Ronaldos, mbetet pa Evropian!

Evropiani/International

Anuloi golin e Ronaldos, mbetet pa Evropian!

13/04/21 @ 19:35

EURO 2020

Ndeshjet e Anglisë në EURO2020: me tifozë!

Evropiani/International

Ndeshjet e Anglisë në EURO2020: me tifozë!

08/04/21 @ 19:35

UEFA

EURO2020 - UEFA vendos për numrin e zëvendësimeve të lejuara

Evropiani/Liga e Kombeve/International

EURO2020 - UEFA vendos për numrin e zëvendësimeve të lejuara

31/03/21 @ 16:06

EURO U21

Zvicra U21 e nis me fitore Evropianin, e mposhtë Anglinë me asistin e Imerit

Evropiani/International

Zvicra U21 e nis me fitore Evropianin, e mposhtë Anglinë me asistin e Imerit

25/03/21 @ 18:35

EURO U21

Mërgim Berisha ftohet nga Gjermania për EURO U21

Evropiani/International

Mërgim Berisha ftohet nga Gjermania për EURO U21

15/03/21 @ 16:00

EURO U21

Zvicra publikon listën me 4 kosovarë për Evropianin U21

Evropiani/International/Sportistë shqiptarë në botë

Zvicra publikon listën me 4 kosovarë për Evropianin U21

15/03/21 @ 12:03

KOHA PËR NDRYSHIME

Edhe nëse e fiton titullin e Evropës, s’vazhdon

Evropiani/Bundesliga/International/Transfere

Edhe nëse e fiton titullin e Evropës, s’vazhdon

09/03/21 @ 11:40

SUEDIA

Kosova vs. Suedia, në fushë edhe Zlatan?

Evropiani/Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja/International

Kosova vs. Suedia, në fushë edhe Zlatan?

06/03/21 @ 10:58

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

Evropiani/Liga e Kombeve/Serie A/International

Synimi i radhës, historik

31/12/20 @ 02:48


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani