Të gjitha lajmet

DUKAGJINI - FERIZAJ

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

19 September, 2019 @17:55

Me një gol të Edon Sadriut në minutën e 84’ të duelit, Ferizaji arriti të shënojë fitore tejet të vlefshme me rezultat 0-1 në udhëtim te Dukagjini në Klinë.

Gjatë takimit raste për gol patën të dyja skuadrat, nga të cilat vlen të përmendet shtylla e Demirit të vendasve në pjesën e parë, mirëpo për fat të keq të vendasve, golin sot e gjeti vetëm skuadra mysafire, gol me të cilin pikët e plota iu mbeten mysafirëve.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore Ferizaji del nga zona e rrezikshme të paktën përkohësisht, kurse Dukagjini, që ka një ndeshje më pak të luajtur, mbetet i fundit në klasifikim.

Xhiron e ardhshme, Dukagjini në shtëpi luan ndaj Feronikelit, kurse Ferizaji gjithashtu në shtëpi përballet me Drenicën.\

VUSHTRRIA - DRENICA

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

19 September, 2019 @17:59

Me barazim është mbyllur dueli i luajtur sot në “Ferki Aliu” të Vushtrrisë. Vushtrria dhe Drenica shënuan që të dyja…

FERONIKELI - FLAMURTARI

Nikli s’gabon dhe ngjitet

19 September, 2019 @17:54

Pas humbjes nga Drita xhiron e kaluar, Nikli i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Flamurtarit në shtëpi. …

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

19 September, 2019 @15:35

Janë caktuar formacionet zyrtare të Dukagjinit dhe të Ferizajit. DUKAGJINI: Neziri, Syla, Jashanica, Haliti, Lloga, Mamullaku, Dushi, Mustafa, Beqiri, Merlaku,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

19 September, 2019 @15:32

Janë caktuar formacionet zyrtare të Feronikelit dhe të Flamurtarit. FERONIKELI: Troshupa, Lladrovci, Prekazi, Thaqi, Islami,  Dabiqaj, Bojku, Hoti, Fazliu, Da…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Drenica

19 September, 2019 @15:28

Janë caktuar formacionet zyrtare të Vushtrrisë dhe të Drenicës. VUSHTRRIA: Manxholli, Lushtaku, Zabërgja, Dragusha, Azemi, Fazliu, Hoxhaj, Ahmeti, Vinicius De…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga