Të gjitha lajmet

CITY 8-0 WATFORD

Masterklasë e Cityt fenomenal, ndaj Watfordit

Foto: premierleague.com

Masterklasë e Cityt fenomenal, ndaj Watfordit


21 September, 2019 @18:15

Manchester City i është rikthyer fitores pas humbjes në xhiron e fundit nga Norwich 3-2, duke e mposhtur ëatfordin, me rezultat të thellë, 8-0, për të regjistruar fitoren më të thellë të stinorit.

Serinë e golave e hapi David Silva që në minutën e parë të ndeshjes, ndërsa golat shkuan pa ndalë përmes Nicolas Otamendit, Kevin de Bruynes, Bernardo Silvas (hattrick), Sergio Agueros dhe Riyad Mahrezit për totalin 8-0.

Kjo ka qenë njëra ndër fitoret më thella në histori të Premier Ligës, ku rekordin e mban Manchester United me 9-0 ndaj Ipswichit (1995) dhe pas tyre vjen Tottenham me 9-1 ndaj Wiganit (2009).


CHAMPIONSHIP

Atdhe Nuhiu futet si zëvendësues dhe shpëton ekipin

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Atdhe Nuhiu futet si zëvendësues dhe shpëton ekipin

21/09/19 @ 18:03

PRISHTINA

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

FFK Superliga

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

21/09/19 @ 11:31

VUSHTRRIA - DRENICA

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

FFK Superliga

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

19/09/19 @ 17:59

TROFTAT

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

FFK Liga e parë

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

19/09/19 @ 20:21

KEK 3-0 DARDANA

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

FFK Liga e parë

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

21/09/19 @ 16:53

FERONIKELI - FLAMURTARI

Nikli s’gabon dhe ngjitet

FFK Superliga

Nikli s’gabon dhe ngjitet

19/09/19 @ 17:54

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

19/09/19 @ 15:32

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

19/09/19 @ 15:35

DUKAGJINI - FERIZAJ

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

FFK Superliga

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

19/09/19 @ 17:55

NGA RAPORTI I FUNDIT

Disiplinorja dënon Prishtinën, Drenicën dhe Dritën

FFK Superliga

Disiplinorja dënon Prishtinën, Drenicën dhe Dritën

19/09/19 @ 15:00

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Drenica

19/09/19 @ 15:28

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

Evropiani/Përfaqësuesja

Kosova me lëvizje të vogël, rekord i ri në renditje

19/09/19 @ 12:15

ANFIELD ROAD

Operohet futbollisti i Liverpoolit

Premier League

Operohet futbollisti i Liverpoolit

26/02/21 @ 13:33

MANCHESTER UNITED 0-0 REAL SOCIEDAD

Sociedad s’shënon penalltinë, United tutje

Europa League/Premier League

Sociedad s’shënon penalltinë, United tutje

25/02/21 @ 22:59

RIKTHIM NË KLUB

Legjenda e Portugalisë, dëshiron që Luiz të kthehet te Benfica

Premier League/International

Legjenda e Portugalisë, dëshiron që Luiz të kthehet te Benfica

25/02/21 @ 22:14

PREMIER LEAGUE

Sam Allardyce: Rënia nga liga nuk më dëmton mua

Premier League

Sam Allardyce: Rënia nga liga nuk më dëmton mua

25/02/21 @ 21:47

TRANSFER

Everton po planifikojnë ofertë për Aarons

Premier League

Everton po planifikojnë ofertë për Aarons

25/02/21 @ 13:45

PREMIER LEAGUE

Manchester United nuk do të paguajnë klauzolën e Kounde

Premier League/La Liga/Transfere

Manchester United nuk do të paguajnë klauzolën e Kounde

25/02/21 @ 13:03

PREMIER LEAGUE

United dhe Liverpool në garë për Raphinha

Premier League/Transfere

United dhe Liverpool në garë për Raphinha

25/02/21 @ 13:00

PREMIER LEAGUE

Mata mund të largohet gjatë verës

Premier League/Transfere

Mata mund të largohet gjatë verës

25/02/21 @ 12:50

BORUSSIA MONCHENGLADBACH 0-2 MANCHESTER CITY

City merr avantazhin e madh për çerekfinale

Champions League/Premier League/Bundesliga

City merr avantazhin e madh për çerekfinale

24/02/21 @ 22:54

ZGJATJE E KONTRATËS

Digne nënshkruan marrëveshje të re me Evertonin

Premier League

Digne nënshkruan marrëveshje të re me Evertonin

24/02/21 @ 20:53


Të gjitha lajmet nga Premier League