Të gjitha lajmet

KEK 3-0 DARDANA

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

Foto: FCKEK/fb

Fitorja e parë sezonale për elektricistët


21 September, 2019 @16:53

Skuadra e KEK-ut, pas pesë xhirove të zhvilluara ka arritur të shënojë fitoren e parë në Ligë të Parë të Kosovës, prej se ra nga Superliga në stinorin e kaluar.

Elektricistët kanë arritur të shënojë fitore bindëse ndaj Dardanës së Kamenicës sot në Agron Rama të Obiliqit, duke i mposhtur mysafirët 3-0.

TABELA AKTUALE

Dardana pati rast që në fillim të ndeshjes, por portieri i KEK-ut, Behrami shpëtoi portën, për të pasuar goli më vonë.

Ka qenë Ardit Preniqi që me një gol të bukur i dha epërsinë vendasve 1-0 (14’) që ishte edhe rezultati përfundimtar i pjesës së parë të ndeshjes.

Në pjesë të dytë ka qenë Vigan Veliu (54’) që shtoi epërsinë për skuadrën e tij në 2-0, ndërsa Ilir Pollomi vulosi fitoren kur shënoi në portën kundërshtare për 3-0 (63’).

TABELA AKTUALE

Më pas KEK-u mbeti me një lojtar më pak në fushë, pasi që golashënuesi Veliu mori karton të kuq, kurse deri në fund përkundër disavantazhit në lojtarë në fushë, elektricistët qëlluan edhe dy herë shtyllën kundërshtare përmes Pollomit dhe Besart Dushit, por rezultati nuk ndërroi.

Me këtë fitore KEK-u arrin në katër pikë të fituara këtë stinor dhe del nga fundi i tabelës, ndërsa Dardana që është e renditur në katërshen kryesore aktualisht, ka pësuar humbjen e dytë të stinorit debutues të tyre në Ligë të Parë.


PRISHTINA

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

FFK Superliga

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

21/09/19 @ 11:31

TROFTAT

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

FFK Liga e parë

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

19/09/19 @ 20:21

VUSHTRRIA - DRENICA

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

FFK Superliga

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

19/09/19 @ 17:59

DUKAGJINI - FERIZAJ

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

FFK Superliga

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

19/09/19 @ 17:55

FERONIKELI - FLAMURTARI

Nikli s’gabon dhe ngjitet

FFK Superliga

Nikli s’gabon dhe ngjitet

19/09/19 @ 17:54

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

19/09/19 @ 15:35

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

19/09/19 @ 15:32

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Drenica

19/09/19 @ 15:28

NGA RAPORTI I FUNDIT

Disiplinorja dënon Prishtinën, Drenicën dhe Dritën

FFK Superliga

Disiplinorja dënon Prishtinën, Drenicën dhe Dritën

19/09/19 @ 15:00

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

EURO 2020/Kombëtarja

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

19/09/19 @ 12:29

MIQËSORE

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

FFK Liga e parë

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

23/01/21 @ 16:48

GJAKOVË

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

22/01/21 @ 20:18

FAZA PËRGATITORE

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

FFK Liga e parë

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

22/01/21 @ 18:37

TRANSFER SHOW

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

FFK Liga e parë/Transfere

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

21/01/21 @ 22:55

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

21/01/21 @ 19:27

MIQËSORE

A&N dhe KEK-u ndahen me barazim

FFK Liga e parë

A&N dhe KEK-u ndahen me barazim

21/01/21 @ 15:32

TRANSFER

Vëllaznimi zyrtarizon mesfushorin e ri

FFK Liga e parë/Transfere

Vëllaznimi zyrtarizon mesfushorin e ri

21/01/21 @ 12:19

KF VËLLAZNIMI

KF Vëllaznimi emëron kryesinë e re

FFK Liga e parë

KF Vëllaznimi emëron kryesinë e re

20/01/21 @ 19:26

FAZA PËRGATITORE

Kika nis përgatitjet me synim për Superligë

FFK Liga e parë

Kika nis përgatitjet me synim për Superligë

20/01/21 @ 17:39

MIQËSORE

Malisheva mposhtë bindshëm 2 Korrikun në miqësore

FFK Liga e parë

Malisheva mposhtë bindshëm 2 Korrikun në miqësore

20/01/21 @ 17:33


Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë