Të gjitha lajmet

CHAMPIONSHIP

Atdhe Nuhiu futet si zëvendësues dhe shpëton ekipin

Atdhe Nuhiu futet si zëvendësues dhe shpëton ekipin


21 September, 2019 @18:03

Sulmuesi i reprezentacionit të Kosovës që luan për Sheffield Wednesdayin, Atdhe Nuhiu, është futur si zëvendësues në minutën e 77 të ndeshjes sot në përballjen që ekipi i tij e luajti ndaj Fulhamit, për ta shpëtuar atë në fund.

Nuhiu ka shënuar gol në minutën e 90’+ 3 të takimit për të shpëtuar ekipin e tij nga humbja, pasi që kanë qenë në disavantazh ndaj Fulhamit të Londrës që prej minutës së 42-të të ndeshjes.

Nuhiu zëvendësoi Steven Fletcherin, për t’i siguruar një pikë ekipit të tij, ndërsa ky ka qenë goli i parë i tij sezonal për Wednesdayin këtë stinor, e i dyti në përgjithësi, pasi që ka shënuar edhe një gol në League Cup, në fitoren e ekipit ndaj Rotherhamit.


KEK 3-0 DARDANA

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

FFK Liga e parë

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

21/09/19 @ 16:53

PRISHTINA

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

FFK Superliga

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

21/09/19 @ 11:31

TROFTAT

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

FFK Liga e parë

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

19/09/19 @ 20:21

VUSHTRRIA - DRENICA

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

FFK Superliga

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

19/09/19 @ 17:59

DUKAGJINI - FERIZAJ

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

FFK Superliga

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

19/09/19 @ 17:55

FERONIKELI - FLAMURTARI

Nikli s’gabon dhe ngjitet

FFK Superliga

Nikli s’gabon dhe ngjitet

19/09/19 @ 17:54

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

19/09/19 @ 15:35

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

19/09/19 @ 15:32

11-SHET

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Vushtrria - Drenica

19/09/19 @ 15:28

NGA RAPORTI I FUNDIT

Disiplinorja dënon Prishtinën, Drenicën dhe Dritën

FFK Superliga

Disiplinorja dënon Prishtinën, Drenicën dhe Dritën

19/09/19 @ 15:00

FIFA RENDITJA - SHTATOR 2019

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

Evropiani/Kombëtarja

Shqipëria s’luan nga vendi, përkundër fitores ndaj Islandës

19/09/19 @ 12:29

ANFIELD ROAD

Operohet futbollisti i Liverpoolit

Premier League

Operohet futbollisti i Liverpoolit

26/02/21 @ 13:33

MANCHESTER UNITED 0-0 REAL SOCIEDAD

Sociedad s’shënon penalltinë, United tutje

Europa League/Premier League

Sociedad s’shënon penalltinë, United tutje

25/02/21 @ 22:59

RIKTHIM NË KLUB

Legjenda e Portugalisë, dëshiron që Luiz të kthehet te Benfica

Premier League/International

Legjenda e Portugalisë, dëshiron që Luiz të kthehet te Benfica

25/02/21 @ 22:14

PREMIER LEAGUE

Sam Allardyce: Rënia nga liga nuk më dëmton mua

Premier League

Sam Allardyce: Rënia nga liga nuk më dëmton mua

25/02/21 @ 21:47

TRANSFER

Everton po planifikojnë ofertë për Aarons

Premier League

Everton po planifikojnë ofertë për Aarons

25/02/21 @ 13:45

PREMIER LEAGUE

Manchester United nuk do të paguajnë klauzolën e Kounde

Premier League/La Liga/Transfere

Manchester United nuk do të paguajnë klauzolën e Kounde

25/02/21 @ 13:03

PREMIER LEAGUE

United dhe Liverpool në garë për Raphinha

Premier League/Transfere

United dhe Liverpool në garë për Raphinha

25/02/21 @ 13:00

PREMIER LEAGUE

Mata mund të largohet gjatë verës

Premier League/Transfere

Mata mund të largohet gjatë verës

25/02/21 @ 12:50

BORUSSIA MONCHENGLADBACH 0-2 MANCHESTER CITY

City merr avantazhin e madh për çerekfinale

Champions League/Premier League/Bundesliga

City merr avantazhin e madh për çerekfinale

24/02/21 @ 22:54

ZGJATJE E KONTRATËS

Digne nënshkruan marrëveshje të re me Evertonin

Premier League

Digne nënshkruan marrëveshje të re me Evertonin

24/02/21 @ 20:53


Të gjitha lajmet nga Premier League