Të gjitha lajmet

PRISHTINË

Prezantohet Armendi, synohet 3-4 vite posti i trajnerit të Prishtinës

Armend Dallku para kryesisë dhe futbollistëve, gjatë prezantimit të sotshëm/ Foto: prishtinafc.com

Prezantohet Armendi, synohet 3-4 vite posti i trajnerit të Prishtinës


21 September, 2019 @19:21

Ish futbollisti i kombëtares shqiptare dhe i Prishtinës, Armend Dallku, në moshën 35 vjeçare ka marrë drejtimin e klubit bardhekaltër nga kryeqyteti, papritur, sot.

Armendi erdhi si opcion i zgjidhjes së shpejtë pas dorëheqjes së papritur të trajnerit të posa-emëruar, Bylbyl Sokoli, që për shkak të arsyeve shëndetësore dha dorëheqje, një xhiro pasi që ia solli Prishtinës fitoren e parë të stinorit.

Nënkryetari i Prishtinës, Ahmet Kurtolli, gjatë prezantimit të Dallkut para lojtarëve ka thënë se shpresojnë dhe besojnë që kanë zgjedhur problemin për trajnerin bardhekaltër për 3-4 vitet e ardhshme.

LEXO: Pse u largua Bylbyl Sokoli?

Ndërsa vetë Dallku ka treguar për vendimin që e mori.

“Iu thash edhe lojtarëve sot, si pikë e parë është e vështirë të vendosësh, normalisht sepse jam vetëm në fillimet e mia të karrierës si trajner. Mirëpo, duke e marrë parasysh se 85%-90% të futbollistëve i njoh, e di se çfarë kapaciteti kanë, e di se çfarë mund të bëjnë këta futbollistë dhe pa asnjë hezitim e kam pranuar që të jem trajner i ekipit të Prishtinës. Se sa do të jem gjatë është pikëpyetje, por Prishtina i ka futbollistët më të mirë, jo vetëm brenda Kosovës, por edhe mund të them edhe më larg,” është cituar të ketë thënë ai.

Mbrojtësi që la futbollin aktiv stinorin e kaluar është në mesin e 15 futbollistëve me më së shumti paraqitje për kombëtaren shqiptare, pasi që ka bartur fanellën kuqezi në 64 ndeshje.

Debutimi i tij do të bëhet në duelin e nesërm, ku Prishtina pret liderin e klasifikimit të Superligës dhe ekipin më në formë aktualisht, Gjilanin.


CITY 8-0 WATFORD

Masterklasë e Cityt fenomenal, ndaj Watfordit

Premier League

Masterklasë e Cityt fenomenal, ndaj Watfordit

21/09/19 @ 18:15

CHAMPIONSHIP

Atdhe Nuhiu futet si zëvendësues dhe shpëton ekipin

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Atdhe Nuhiu futet si zëvendësues dhe shpëton ekipin

21/09/19 @ 18:03

KEK 3-0 DARDANA

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

FFK Liga e parë

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

21/09/19 @ 16:53

PRISHTINA

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

FFK Superliga

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

21/09/19 @ 11:31

TROFTAT

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

FFK Liga e parë

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

19/09/19 @ 20:21

VUSHTRRIA - DRENICA

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

FFK Superliga

Ndahen pikët në “Ferki Aliu”

19/09/19 @ 17:59

DUKAGJINI - FERIZAJ

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

FFK Superliga

Edon Sadriu për fitoren e Ferizajit

19/09/19 @ 17:55

FERONIKELI - FLAMURTARI

Nikli s’gabon dhe ngjitet

FFK Superliga

Nikli s’gabon dhe ngjitet

19/09/19 @ 17:54

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Ferizaj

19/09/19 @ 15:35

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Flamurtari

19/09/19 @ 15:32

ORARI I XHIROS XXII

Të shtunën një, të dielën e të hënën nga dy ndeshje

FFK Superliga

Të shtunën një, të dielën e të hënën nga dy ndeshje

26/02/21 @ 11:32

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (21)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (21)

26/02/21 @ 11:15

KOMENTI I MUNISHIT

Trajnerët nga Shqipëria kanë emra!

FFK Superliga

Trajnerët nga Shqipëria kanë emra!

25/02/21 @ 23:16

FERONIKELI - DRENICA

Kreshnik Uka në formë, Drenica e Nikli rrezikojnë mbijetesën

FFK Superliga

Kreshnik Uka në formë, Drenica e Nikli rrezikojnë mbijetesën

25/02/21 @ 15:14

BESA - ARBËRIA

Arbëria deklason Besën, kalon Llapin e Niklin

FFK Superliga

Arbëria deklason Besën, kalon Llapin e Niklin

25/02/21 @ 15:04

11-SHET

Formacionet zyrtare: Besa - Arbëria

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Besa - Arbëria

25/02/21 @ 12:38

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Drenica

25/02/21 @ 12:32

BESA - ARBËRIA

Dueli i pjesës së poshtme të tabelës

FFK Superliga

Dueli i pjesës së poshtme të tabelës

25/02/21 @ 08:56

FERONIKELI - DRENICA

Nikli për fitoren e parë ndaj Drenicës

FFK Superliga

Nikli për fitoren e parë ndaj Drenicës

25/02/21 @ 08:45

FFK

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

FFK Superliga

Ademi kërkon syçeltësi nga krerët e LR-ve

24/02/21 @ 18:29


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga