Të gjitha lajmet

JUVENTUS 2-1 VERONA

Verona e Rrahmanit dhe Kumbullës, e pafat ndaj Juventusit

Verona e Rrahmanit dhe Kumbullës, e pafat ndaj Juventusit

21 September, 2019 @20:01

Derisa Juventusi ka vazhduar me ritmin e fitoreve në Serie A, kundërshtari i saj i sotëm ka qenë i pafat në disa raste, pasi që ka pasur mundësinë të bëj befasi duke barazuar.

Mbrojtjet e Gigi Buffonit kanë shpëtuar bianconerët, ndërsa epërsia e Veronës 0-1 me super-golin e Miguel Velosos (20’), u shkri shpejt.

Debutuesi në 11-she, Aaron Ramsey barazoi me një goditje të devijuar nga jashtë 16m, ndërsa penalltia në pjesë të dytë, e realizuar pa problem nga Cristiano Ronaldo (49’) kreu problemet për bianconerët, që tash kanë 10 pikë nga 4 duelet e para të sezonit.

Te Verona mirë u paraqitën sot dyshja Amir Rrahmani (KV 28’) dhe Marash Kumbulla (KV 16’, KV 90’), ku ky i fundit pak para fishkëllimës së gjyqtarit u përjashtua pas dy të kuqeve. Verona ka 4 pikë nga 4 ndeshje.

MEDIA TALK

Amir Rrahmani tregon se pse vendosi për të kaluar te Napoli

31 May, 2020 @20:09

Mbrojtësi i Veronës, Amir Rrahmani, ka pasur një numër të madh ofertash për të ndërruar ambient, e sot i ka…

SULMUESI ARGJENTINAS

Icardi bëhet me letra i Paris St Germainit

Foto: ucl/fb

31 May, 2020 @13:29

Tashmë edhe zyrtarisht kampioni i fundit i Francës, Paris St Germain, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me…

MEDIA TALK

Nëse shitet Muriqi, Fener do të ndjek Dzekon

29 May, 2020 @15:38

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, që po kërkohet nga disa klube evropiane pritet të largohet këtë verë nga Fenerbahçe. …

SERIE B CAKTON DATËN

Edhe Serie B merr datat për rifillim

28 May, 2020 @22:59

Kategoria e dytë e futbollit profesionist italian, Serie B, ka mësuar datat për rifillim të stinorit sot, pasi që u…

RIFILLON FUTBOLLI ITALIAN

Zyrtare: Serie A dhe Coppa Italia kanë datat për rifillim

28 May, 2020 @21:51

Futbolli italian tashmë edhe zyrtarisht ka datat e sakta për rifillim. Ministri i Sportit në Itali, Vincenzo Spadafora, ka konfirmuar…

Të gjitha lajmet nga Serie A