Të gjitha lajmet

RAMIZ SADIKU 1-2 TREPÇA

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

Foto: KFTrepça/fb

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

21 September, 2019 @19:45

Skuadra e Trepçës është duke bërë hapat e para të këndelljes së saj, pas fillimit jo të mirë të stinorit 2019/20 në Ligë të Parë.

Mitrovicasit pas fitores së shënuar në xhiron e katërt ndaj Drenasit 3-0, sot kanë arritur edhe fitoren e dytë me radhë duke e mposhtur ekipin e Ramiz Sadikut si mysafir në Prishtinë, 1-2.

TABELA AKTUALE

Me këtë fitore, Trepça tashmë është në kuotën e 7 pikëve pas 5 xhirove të zhvilluara, ndërsa shpejt prej fundit të tabelës është çuar në mes të saj.

Në xhiron e radhës, mitrovicasit presin 2 Korrikun e Prishtinës.

TABELA AKTUALE

KEK 3-0 DARDANA

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

Foto: FCKEK/fb

21 September, 2019 @16:53

Skuadra e KEK-ut, pas pesë xhirove të zhvilluara ka arritur të shënojë fitoren e parë në Ligë të Parë të…

TROFTAT

Istogu lider, ekipi i vetëm i pamposhtur në Ligë të Parë

Foto: KFIstogu/fb

19 September, 2019 @20:21

Janë dashur vetëm katër xhiro që në Ligë të Parë të Koosvës, të mos mbetet asnjë ekip pa shijuar humbjen…

BESA 1-2 DARDANA

Armend Kastrati i sjell fitoren befasuese Dardanës në Pejë

Foto: KFDardana/fb

15 September, 2019 @19:21

Skuadra e Besës së Pejës, që deri tash ishte e pamposhtur dhe lidere e Ligës së Parë, pa gol të…

ULPIANA 2-0 LIRIA

Ulpiana me një lojtar më pak, ia jep Lirisë humbjen e parë

Foto: KFUlpiana/fb

15 September, 2019 @18:53

Skuadra e posaardhur në Ligë të Parë të Kosovës, Ulpiana, ka vazhduar me ritëm të mirë në këtë ligë, duke…

MALISHEVA - VITIA

Malisheva në krye të tabelës

14 September, 2019 @19:07

Skuadra e Malishevës duke e mposhtur Vitinë, u vendos përkohësisht në krye të tabelës në Ligën e Parë. Malisheva me…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë