Të gjitha lajmet

2 KORRIKU 1-2 ISTOGU

Istogu s’ndalet, Jahaj e Prekaj për ruajtjen e kreut

Istogu s’ndalet, Jahaj e Prekaj për ruajtjen e kreut


22 September, 2019 @17:31

Skuadra e Istogut ka shënuar sot edhe fitoren e katërt në 5 xhirot e para të Ligës së Parë të Kosovës.

Viktimë e radhës për troftat ka qenë 2 Korriku i Prishtinës, që ka nisur në fakt ndeshjen më mirë, duke marrë epërsinë heret në takim, kur shënuan për 1-0 (5’).

TABELA AKTUALE

Mirëpo, kundërpërgjigjja e liderit të klasifikimit në Ligë të Parë ka qenë e shpejtë.

2 Korriku vs Istogu match action

Së pari kapiteni Qëndrim Jahaj ka shënuar për të barazuar rezultatin në 1-1 (8’) ndërsa Nikollë Prekaj ka shënuar për epërsinë 1-2 (25’). Pjesa e parë përfundoi me këtë rezultat, ndërsa rrjetat nuk u tundën as në pjesë të dytë të ndeshjes, për t’ia dhënë Istogut fitoren e radhës.

TABELA AKTUALE

Istogu udhëheq vallen në Ligë të Parë me 13 pikë, 3 më shumë se përcjellësit e parë të tij në kryesim, ndërsa 2 Korriku është në mes të tabelës me 7 pikë.


DRITA 1-1 TREPÇA'89

Gilberto Fortunato shpëton Dritën nga humbja

FFK Superliga

Gilberto Fortunato shpëton Dritën nga humbja

22/09/19 @ 17:11

DUKAGJINI 0-2 FERONIKELI

E dyta me radhë për Niklin, ngritet në vend të dytë

FFK Superliga

E dyta me radhë për Niklin, ngritet në vend të dytë

22/09/19 @ 17:05

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

22/09/19 @ 14:36

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

22/09/19 @ 14:32

GRANADA 2-0 BARCELONA

Barcelona pëson përsëri, nga liderja Granada

La Liga

Barcelona pëson përsëri, nga liderja Granada

21/09/19 @ 23:35

MILAN 0-2 INTER

Inter perfekt, vesh Milanon zikaltër

Serie A

Inter perfekt, vesh Milanon zikaltër

21/09/19 @ 23:02

KUKËSI 2-1 TIRANA

Super-dyshja e Kukësit ia sjell humbjen e parë Tiranës lidere

FSHF Kategoria Superiore

Super-dyshja e Kukësit ia sjell humbjen e parë Tiranës lidere

21/09/19 @ 21:09

FENERBAHÇE 2-1 ANKARAGUCU

Vedat Muriqi përmbys Ankaranë me super-paraqitje

International/Sportistë shqiptarë në botë

Vedat Muriqi përmbys Ankaranë me super-paraqitje

21/09/19 @ 21:01

JUVENTUS 2-1 VERONA

Verona e Rrahmanit dhe Kumbullës, e pafat ndaj Juventusit

Serie A

Verona e Rrahmanit dhe Kumbullës, e pafat ndaj Juventusit

21/09/19 @ 20:01

RAMIZ SADIKU 1-2 TREPÇA

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

FFK Liga e parë

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

21/09/19 @ 19:45

MIQËSORE

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

FFK Liga e parë

Drenica mposhtë Tomorin me ish lojtarin e tij

23/01/21 @ 16:48

GJAKOVË

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

FFK Liga e parë

Vëllaznimi shpallë Ambasadorët e nderit

22/01/21 @ 20:18

FAZA PËRGATITORE

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

FFK Liga e parë

Malisheva i bashkohet trendit, zhvendoset në Antalya për përgatitje

22/01/21 @ 18:37

TRANSFER SHOW

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

FFK Liga e parë/Transfere

“Import me shumicë” te Malisheva, nënshkruajnë 7 futbollistë menjëherë!

21/01/21 @ 22:55

VËLLAZNIMI

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

FFK Liga e parë

Vëllaznimi me përforcim nga Anglia

21/01/21 @ 19:27

MIQËSORE

A&N dhe KEK-u ndahen me barazim

FFK Liga e parë

A&N dhe KEK-u ndahen me barazim

21/01/21 @ 15:32

TRANSFER

Vëllaznimi zyrtarizon mesfushorin e ri

FFK Liga e parë/Transfere

Vëllaznimi zyrtarizon mesfushorin e ri

21/01/21 @ 12:19

KF VËLLAZNIMI

KF Vëllaznimi emëron kryesinë e re

FFK Liga e parë

KF Vëllaznimi emëron kryesinë e re

20/01/21 @ 19:26

FAZA PËRGATITORE

Kika nis përgatitjet me synim për Superligë

FFK Liga e parë

Kika nis përgatitjet me synim për Superligë

20/01/21 @ 17:39

MIQËSORE

Malisheva mposhtë bindshëm 2 Korrikun në miqësore

FFK Liga e parë

Malisheva mposhtë bindshëm 2 Korrikun në miqësore

20/01/21 @ 17:33


Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë