Të gjitha lajmet

DUKAGJINI 0-2 FERONIKELI

E dyta me radhë për Niklin, ngritet në vend të dytë

Foto: KFFeronikeli/fb

E dyta me radhë për Niklin, ngritet në vend të dytë


22 September, 2019 @17:05

Skuadra kampione e Kosovës, Feronikeli, ka nisur të marrë veten pas rezultateve jo të mira dhe tash me fitoren e dytë me radhë, veçse është ngritur në pozitë të dytë të klasifikimit.

Ekipi nga Gllogovci ka shënuar fitore 0-2 në Klinë sot, duke e mposhtur Dukagjinin, që ende s’ka shijuar fitoren që prej kthimit në Superligë.

TABELA AKTUALE

Pasi që pjesa e parë kaloi pa gola, në pjesë të dytë kanë qenë dyshja e dalluar e niklit, Kastriot Rexha dhe Mendurim Hoti që kombinuan për epërsi 0-1.

Hoti ka asistuar për Rexhën, ndërsa ky i fundit shënoi me kokë (54’) për epërsi 0-1.

TABELA AKTUALE

Ndërsa në fund të ndeshjes, ka qenë Mevlan Zeka që ka shënuar për sigurim të fitores 0-2 (90’). Zeka zëvendësoi Rexhën 10 minuta pa përfunduar ndeshja për të vulosur fatin e takimit.

Me këtë fitore Feronikeli arrin kuotën e 12 pikëve, ndërsa Dukagjini mbetet i fundosur në klasifikim me një pikë të vetme pas 5 ndeshjeve të para të zhvilluara.


11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

22/09/19 @ 14:36

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

22/09/19 @ 14:32

GRANADA 2-0 BARCELONA

Barcelona pëson përsëri, nga liderja Granada

La Liga

Barcelona pëson përsëri, nga liderja Granada

21/09/19 @ 23:35

MILAN 0-2 INTER

Inter perfekt, vesh Milanon zikaltër

Serie A

Inter perfekt, vesh Milanon zikaltër

21/09/19 @ 23:02

KUKËSI 2-1 TIRANA

Super-dyshja e Kukësit ia sjell humbjen e parë Tiranës lidere

FSHF Kategoria Superiore

Super-dyshja e Kukësit ia sjell humbjen e parë Tiranës lidere

21/09/19 @ 21:09

FENERBAHÇE 2-1 ANKARAGUCU

Vedat Muriqi përmbys Ankaranë me super-paraqitje

International/Sportistë shqiptarë në botë

Vedat Muriqi përmbys Ankaranë me super-paraqitje

21/09/19 @ 21:01

JUVENTUS 2-1 VERONA

Verona e Rrahmanit dhe Kumbullës, e pafat ndaj Juventusit

Serie A

Verona e Rrahmanit dhe Kumbullës, e pafat ndaj Juventusit

21/09/19 @ 20:01

RAMIZ SADIKU 1-2 TREPÇA

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

FFK Liga e parë

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

21/09/19 @ 19:45

PRISHTINË

Prezantohet Armendi, synohet 3-4 vite posti i trajnerit të Prishtinës

FFK Superliga/Transfere

Prezantohet Armendi, synohet 3-4 vite posti i trajnerit të Prishtinës

21/09/19 @ 19:21

CITY 8-0 WATFORD

Masterklasë e Cityt fenomenal, ndaj Watfordit

Premier League

Masterklasë e Cityt fenomenal, ndaj Watfordit

21/09/19 @ 18:15

FFK

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Ademi-Salihu dalin me deklaratë të përbashkët

28/02/21 @ 19:56

ARDIAN NUHIU

Nuhiu: Nuk jemi në presion

FFK Superliga

Nuhiu: Nuk jemi në presion

28/02/21 @ 16:22

LEOTRIM KRASNIQI

Krasniqi i kënaqur pavarësisht humbjes

FFK Superliga

Krasniqi i kënaqur pavarësisht humbjes

28/02/21 @ 16:13

TAHIR BATATINA

Batatina: Këta djemë prezentojnë një qytet futbolli

FFK Superliga

Batatina: Këta djemë prezentojnë një qytet futbolli

28/02/21 @ 16:03

BLEDI SHKËMBI

Shkëmbi: Kemi pasur tension gjatë gjithë lojës

FFK Superliga

Shkëmbi: Kemi pasur tension gjatë gjithë lojës

28/02/21 @ 15:50

FT: LLAPI - BALLKANI

Llapi e rrëzon Ballkanin nga kreu

FFK Superliga

Llapi e rrëzon Ballkanin nga kreu

28/02/21 @ 15:25

FT: DRITA - BESA

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

FFK Superliga

Shabani me dygolësh, Drita pa problem ndaj Besës

28/02/21 @ 14:53

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Llapi - Ballkani

28/02/21 @ 12:35

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Besa

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Besa

28/02/21 @ 12:32

LLAPI - BALLKANI

Ballkani për ruajtjen e pozitës, Llapi për ngritje

FFK Superliga

Ballkani për ruajtjen e pozitës, Llapi për ngritje

28/02/21 @ 10:07


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga