Të gjitha lajmet

MILAN 0-2 INTER

Inter perfekt, vesh Milanon zikaltër

Foto: FCInter/tw

Inter perfekt, vesh Milanon zikaltër

21 September, 2019 @23:02

Inter ka shënuar fitore në derbin e madh italian, duke e mposhtur Milanin 0-2 sonte në San Siro.

Pas pjesës së parë pa gola, ka qenë së pari Marcelo Brozovic, që ka shfrytëzuar një ngathtësi të mbrojtjes rossonere, duke bërë një kombinim prej gjuajtjes së lirë, për të goditur për 0-1 (49’). Dyshimet e këtij goli, u vlerësuan pasi që referi i ndeshjes e shikoi VAR-in.

Romelu Lukaku

Pas kësaj Milan u mundua të sulmojë më shumë për të shënuar, por me kundërsulme të shpejta Inter u shkaktonte probleme prapa dhe 12 minuta para fundit, belgu Romelu Lukaku kreu dilemat e fituesit të derbit della Madonina, duke shënuar për 0-2 (78’).

Me këtë fitore, Inter mban rekordin perfekt të stinorit 2019/20 në Serie A, duke arritur kuotën e 12 pikëve nga 4 ndeshjet e para të stinorit me bilanc impresiv të gol dallimit, 9-1.

MEDIA TALK

Amir Rrahmani tregon se pse vendosi për të kaluar te Napoli

31 May, 2020 @20:09

Mbrojtësi i Veronës, Amir Rrahmani, ka pasur një numër të madh ofertash për të ndërruar ambient, e sot i ka…

SULMUESI ARGJENTINAS

Icardi bëhet me letra i Paris St Germainit

Foto: ucl/fb

31 May, 2020 @13:29

Tashmë edhe zyrtarisht kampioni i fundit i Francës, Paris St Germain, ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me…

MEDIA TALK

Nëse shitet Muriqi, Fener do të ndjek Dzekon

29 May, 2020 @15:38

Sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi, që po kërkohet nga disa klube evropiane pritet të largohet këtë verë nga Fenerbahçe. …

SERIE B CAKTON DATËN

Edhe Serie B merr datat për rifillim

28 May, 2020 @22:59

Kategoria e dytë e futbollit profesionist italian, Serie B, ka mësuar datat për rifillim të stinorit sot, pasi që u…

RIFILLON FUTBOLLI ITALIAN

Zyrtare: Serie A dhe Coppa Italia kanë datat për rifillim

28 May, 2020 @21:51

Futbolli italian tashmë edhe zyrtarisht ka datat e sakta për rifillim. Ministri i Sportit në Itali, Vincenzo Spadafora, ka konfirmuar…

Të gjitha lajmet nga Serie A