Të gjitha lajmet

GRANADA 2-0 BARCELONA

Barcelona pëson përsëri, nga liderja Granada

Foto: LaLiga/tw

Barcelona pëson përsëri, nga liderja Granada


21 September, 2019 @23:35

Granada është lidere e La Ligas spanjolle me fitoren që sonte e shënoi ndaj Barcelonës, 2-0.

Katalonasit kanë pësuar humbjen e dytë të stinorit, ndërsa ende nuk kanë shijuar fitore si mysafir, pas 3 udhëtimeve.

Nigeriani Ramon Azeez (2’) i ka dhënë heret epërsinë ekipit të tij, ndërsa dilemat e fituesit i përfundoi zëvendësuesi Vadillo nga penalltia (66’) për 2-0.

Inkuadrimi i Lionel Messit, e i talentit Anssumane Fati, në pjesë të dytë, nuk solli asnjë ndryshim te Barcelona, që startoi me treshen Luis Suarez, Antoine Griezmann dhe Carles Perez në sulm.

tabela, la liga


MILAN 0-2 INTER

Inter perfekt, vesh Milanon zikaltër

Serie A

Inter perfekt, vesh Milanon zikaltër

21/09/19 @ 23:02

KUKËSI 2-1 TIRANA

Super-dyshja e Kukësit ia sjell humbjen e parë Tiranës lidere

FSHF Kategoria Superiore

Super-dyshja e Kukësit ia sjell humbjen e parë Tiranës lidere

21/09/19 @ 21:09

FENERBAHÇE 2-1 ANKARAGUCU

Vedat Muriqi përmbys Ankaranë me super-paraqitje

International/Sportistë shqiptarë në botë

Vedat Muriqi përmbys Ankaranë me super-paraqitje

21/09/19 @ 21:01

JUVENTUS 2-1 VERONA

Verona e Rrahmanit dhe Kumbullës, e pafat ndaj Juventusit

Serie A

Verona e Rrahmanit dhe Kumbullës, e pafat ndaj Juventusit

21/09/19 @ 20:01

RAMIZ SADIKU 1-2 TREPÇA

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

FFK Liga e parë

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

21/09/19 @ 19:45

PRISHTINË

Prezantohet Armendi, synohet 3-4 vite posti i trajnerit të Prishtinës

FFK Superliga/Transfere

Prezantohet Armendi, synohet 3-4 vite posti i trajnerit të Prishtinës

21/09/19 @ 19:21

CITY 8-0 WATFORD

Masterklasë e Cityt fenomenal, ndaj Watfordit

Premier League

Masterklasë e Cityt fenomenal, ndaj Watfordit

21/09/19 @ 18:15

CHAMPIONSHIP

Atdhe Nuhiu futet si zëvendësues dhe shpëton ekipin

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Atdhe Nuhiu futet si zëvendësues dhe shpëton ekipin

21/09/19 @ 18:03

KEK 3-0 DARDANA

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

FFK Liga e parë

Fitorja e parë sezonale për elektricistët

21/09/19 @ 16:53

PRISHTINA

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

FFK Superliga

Sokoli dorëheqje, bëhet i ditur trajneri i ri

21/09/19 @ 11:31

LËNDIM

Pedri mungon në ndeshjen kthyese ndaj PSG-së

Champions League/La Liga

Pedri mungon në ndeshjen kthyese ndaj PSG-së

28/02/21 @ 23:19

FC BARCELONA

Dembele “paralajmëron” Griezmann

La Liga

Dembele “paralajmëron” Griezmann

28/02/21 @ 21:30

TRANSFER

Inter dhe Atletico në garë për Guimares

Serie A/Ligue 1/La Liga/Transfere

Inter dhe Atletico në garë për Guimares

28/02/21 @ 19:00

TALENT I RI

Reinier një talent i ri dhe premtues

Bundesliga/La Liga

Reinier një talent i ri dhe premtues

28/02/21 @ 18:16

LA LIGA

E ardhmja e paqartë e Ramosit në Real

La Liga

E ardhmja e paqartë e Ramosit në Real

28/02/21 @ 14:04

PREMIER LEAGUE

Manchester United mund ta transferojë Torresin

Premier League/La Liga

Manchester United mund ta transferojë Torresin

28/02/21 @ 13:53

GARA PËR TITULL

Pique pas fitore: Ka pasur ditë më të këqija

La Liga

Pique pas fitore: Ka pasur ditë më të këqija

27/02/21 @ 23:11

MEDIA TALK

Guardiola ka shënjestruar sulmuesin e radhës për Cityn

Premier League/La Liga/Transfere

Guardiola ka shënjestruar sulmuesin e radhës për Cityn

27/02/21 @ 22:57

ATLETICO

Simeone ka besim te lojtarët e tij

La Liga

Simeone ka besim te lojtarët e tij

27/02/21 @ 21:44

MEDIA TALK

Marca parashikon ku do të përfundojë Odegaard

La Liga

Marca parashikon ku do të përfundojë Odegaard

27/02/21 @ 18:05


Të gjitha lajmet nga La Liga