Të gjitha lajmet

DRITA 1-1 TREPÇA'89

Gilberto Fortunato shpëton Dritën nga humbja

Foto: FCDrita/fb

Gilberto Fortunato shpëton Dritën nga humbja


22 September, 2019 @17:11

Skuadra e Dritës ka shpëtuar nga humbja e dytë e stinorit, vetëm falë brazilianit Gilberto Fortunato, që ka shënuar në momentet e fundit të ndeshjes për t’i mos i dhënë pikët e plota Trepçës’89 sot në Gjilan.

Mitrovicasit treguan lojë të mirë që nga fillimi i ndeshjes dhe pas rastit të parë serioz nga Leart Emini, ka qenë Arb Manaj që ka shënuar për epërsinë e Trepçës’89 0-1 (27’).

TABELA AKTUALE

Drita në ndërkohë tentonte me sulme të shpeshta, por goli nuk vinte. Rast kanë pasur Izair Emini dhe Gilberto Fortunato, por pa mundur të ndërrojnë diçka në pjesë të parë.

E në pjesë të dytë Drita u tregua më kërkuese dhe trajneri Ardian Nuhiu zëvendësoi qendërmbrojtësin Fidan Gërbeshin me brazilianin Lucas.

Në anën tjetër, 89’shi tentoi me Diawaran dhe Muharrem Jasharin për të mbytur ndeshjen, por portieri Tafiloski i mbrojti goditjet e tyre.

TABELA AKTUALE

E kur mendohej se ‘89-shi do të marrë tërë kapitalin e ndeshjes me vete, në skenë doli Fortunato për të barazuar në kohën shtesë të takimit, për të sjellë gëzim të madh në ekip dhe për të përcaktuar përfundimtaren 1-1 (90’+3).

Barazimi rrëzon Dritën në vend të tretë të klasifikimit, ndërsa Trepçës’89 ia shton një pikë që e mban te mesi i tabelës, së paku deri nesër kur zhvillohën ndeshjet tjera të xhiros së gjashtë.


DUKAGJINI 0-2 FERONIKELI

E dyta me radhë për Niklin, ngritet në vend të dytë

FFK Superliga

E dyta me radhë për Niklin, ngritet në vend të dytë

22/09/19 @ 17:05

11-SHET

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - Feronikeli

22/09/19 @ 14:36

11-SHET

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Drita - Trepça ‘89

22/09/19 @ 14:32

GRANADA 2-0 BARCELONA

Barcelona pëson përsëri, nga liderja Granada

La Liga

Barcelona pëson përsëri, nga liderja Granada

21/09/19 @ 23:35

MILAN 0-2 INTER

Inter perfekt, vesh Milanon zikaltër

Serie A

Inter perfekt, vesh Milanon zikaltër

21/09/19 @ 23:02

KUKËSI 2-1 TIRANA

Super-dyshja e Kukësit ia sjell humbjen e parë Tiranës lidere

FSHF Kategoria Superiore

Super-dyshja e Kukësit ia sjell humbjen e parë Tiranës lidere

21/09/19 @ 21:09

FENERBAHÇE 2-1 ANKARAGUCU

Vedat Muriqi përmbys Ankaranë me super-paraqitje

International/Sportistë shqiptarë në botë

Vedat Muriqi përmbys Ankaranë me super-paraqitje

21/09/19 @ 21:01

JUVENTUS 2-1 VERONA

Verona e Rrahmanit dhe Kumbullës, e pafat ndaj Juventusit

Serie A

Verona e Rrahmanit dhe Kumbullës, e pafat ndaj Juventusit

21/09/19 @ 20:01

RAMIZ SADIKU 1-2 TREPÇA

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

FFK Liga e parë

A po këndellet Trepça? E dyta me radhë

21/09/19 @ 19:45

PRISHTINË

Prezantohet Armendi, synohet 3-4 vite posti i trajnerit të Prishtinës

FFK Superliga/Transfere

Prezantohet Armendi, synohet 3-4 vite posti i trajnerit të Prishtinës

21/09/19 @ 19:21

FFK

Agim Ademi i pranishëm në “Club World Cup”

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Agim Ademi i pranishëm në “Club World Cup”

11/02/21 @ 21:02

KUPA E KOSOVËS

Dukagjini çerekfinalisti i fundit

FFK Superliga

Dukagjini çerekfinalisti i fundit

11/02/21 @ 15:26

KUPA E KOSOVËS

Formacionet zyrtare: Dukagjini - 2 Korriku

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - 2 Korriku

11/02/21 @ 12:53

KUPA E KOSOVËS

Sot caktohet çerekfinalisti i fundit

FFK Superliga

Sot caktohet çerekfinalisti i fundit

11/02/21 @ 08:17

KUPA E KOSOVËS

Historike! A&N kualifikohet në çerekfinale

FFK Superliga

Historike! A&N kualifikohet në çerekfinale

10/02/21 @ 15:19

KUPA E KOSOVËS

‘89-shi pa probleme, deklason Ferizajin për çerekfinale

FFK Superliga/FFK Liga e parë

‘89-shi pa probleme, deklason Ferizajin për çerekfinale

10/02/21 @ 15:17

KUPA E KOSOVËS

Istogu befason Gjilanin, e eliminon nga Kupa

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Istogu befason Gjilanin, e eliminon nga Kupa

10/02/21 @ 15:11

KUPA E KOSOVËS

Milickovic për fitore, Nikli arrin çerekfinalen

FFK Superliga

Milickovic për fitore, Nikli arrin çerekfinalen

10/02/21 @ 15:04

KUPA E KOSOVËS

Formacionet zyrtare: Arbëria - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Arbëria - Feronikeli

10/02/21 @ 13:09

KUPA E KOSOVËS

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Ferizaj

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Ferizaj

10/02/21 @ 12:52


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga