Të gjitha lajmet

ATHLETIC 2-0 ALAVES & SEVILLA 0-1 REAL

Lider i ri në LaLiga

Fotot: Athletic/fb

Lider i ri në LaLiga

22 September, 2019 @23:57

Pas humbjes së dytë të Barcelonës, barazimit të Atletico Madridit dhe fitores së Real Madridit sonte, La Liga ka marrë një pamje krejt tjetër.

Kampionati spanjoll që dominohej në vitet e fundit nga treshja e përmendur më lartë, është ngjyrosur mjaft dhe tashmë, pas lidershipit të fituar mbrëmë nga Granada, sonte aty është Athletic Bilbao.

athletic bilbao

Baskët kanë shënuar fitore ndaj Deportivo Alavesit 2-0, me golat e Raul Garcias (38’) dhe Iker Muniainit (72’) për të regjistruar fitoren e tretë të stinorit dhe me 11 pikë e goldallim +5 kryejnë xhiron e pestë si lider të La Ligas.

Karim Benzema në anën tjetër i ka sjellë Real Madridit fitoren e madhe në derbi, pasi që madrilenët e drejtuar nga Zinedine Zidane, kanë mposhtur Sevillën sonte në Ramon Sanchez Pizjuan 0-1. Kjo është fitorja e dytë me radhë për Real Madridin, ndërsa bashkë me liderin dhe Osasusën - janë ekipet e vetme të pamposhtura në La Liga këtë stinor pas 5 xhirove të para të zhvilluara.

 

Osasuna që është e dhjeta në klasifikim, ka 1 fitore dhe 4 barazime!

tabela, la liga

GRANADA 2-0 BARCELONA

Barcelona pëson përsëri, nga liderja Granada

Foto: LaLiga/tw

21 September, 2019 @23:35

Granada është lidere e La Ligas spanjolle me fitoren që sonte e shënoi ndaj Barcelonës, 2-0. Katalonasit kanë pësuar…

BARCELONA

Lajme të mira nga Barcelona, rikthehet Messi

16 September, 2019 @15:14

Lajme të mira vijnë nga Barcelona. Leo Messi tashmë është rikuperuar plotësisht dhe është ftuar në skuadër për ndeshjen që…

REAL MADRID - LEVANTE

Benzema në formë, Reali rigjen fitoren

14 September, 2019 @14:56

Duket se pushimi i kombëtareve i ka bërë mirë Realit. Pas dy barazimeve radhazi, Reali i Madridit, që ende po…

TRAJNERI I RI I EKIPIT

Ish lojtari i Barcelonës dhe Realit, merr drejtimin e Valencias

Foto: ValenciaCF.com

12 September, 2019 @0:27

Pas shkarkimit të trajnerit Marcelino sot, Valencia ka emëruar trajnerin e ri të skuadrës. Ai është ish lojtari i…

SULMUESI I KOMBËTARES

Armando Sadiku në Segunda Div.

3 September, 2019 @7:58

Sulmuesi historik, që ka shënuar golin e parë dhe të vetëm të Shqipërisë në një Kampionat Evropian, Armando Sadiku, është…

Të gjitha lajmet nga La Liga