Të gjitha lajmet

LYON 0-1 PARIS

Përkundër se s’po e duan, Neymar vendos përsëri

Përkundër se s’po e duan, Neymar vendos përsëri

22 September, 2019 @23:43

Tashmë në ndeshjet e fundit të Ligue 1, Paris St Germain, ka shënuar fitore me rezultat minimal.

Në të dyja ndeshjet rezultati 1-0 u vendos në minutat e fundit të takimit dhe njeriu që po i vendos këto ndeshje, është ai që s’po i pëlqen publikut parisien, braziliani Neymar!

Ndaj tij ka pasur brohoritje nga tifozët parisien si në ndeshjen e kaluar, ashtu edhe sonte, por braziliani po flet - me gola dhe me nga tre pikë!

Neymar pas fitores së dhënë Parisit në përballjen e xhiros së kaluar ndaj Strasbourgut në minutën e 90-të, ka kryer punën edhe në derbi ndaj Olympique Lyonit në minutën e 87-të sonte, duke vendosur ndeshjen.

E me golat e tij, Paris St Germain, ka ruajtur lidershipin në Ligue 1, duke qenë 3 pikë mbi ndjekësit e parë, Angers dhe Nice, pas gjashtë xhirove të zhvilluara.

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga