Të gjitha lajmet

TEUTA 3-1 VLLAZNIA

Teuta përmbys Vllazninë për t’u ngritur në tabelë

Foto: KFTeuta/fb

Teuta përmbys Vllazninë për t’u ngritur në tabelë

16 February, 2020 @19:47

Skudra e Edi Martinit, Teuta, ka arritur që të përmbysë epërsinë e mysafirëve nga Shkodra, për të shënuar fitore 3-1 [Rrustem Hoxha 24, Blagoja Todorovski 45, Lorenco Vila 46 - Erdenis Gurishta 17] që i çoi ata për 3 vende më lartë në tabelë.

TABELA AKTUALE

Teuta pas disavantazhit 0-1, është kthyer shpejt në aksion për të shënuar fitore tepër të rëndësishme për vazhdim të kampionatit.

Në xhiron e ardhshme durrësakët do të jenë mysafirë të Skënderbeut, derisa Vllaznia pret Luftëtarin.

 

MEDIA TALK

Challandes parashikon muajin e ndeshjes Maqedonia V - Kosova

7 April, 2020 @0:21

Selektori më i suksesshëm i Kosovës në historinë e shkurtër të vendit tonë në gara ndërkombëtare, Bernard Challandes, duke folë…

JUGKOREANI

Son Heung-min shkon në ushtri

6 April, 2020 @23:58

Futbollisti i Tottenham Hotspurit, Son Heung-min, do të kryejë shërbimin ushtarak në shtetin e tij, Kore të Jugut, ka konfirmuar…

DON BALON

Marash Kumbulla në radar të Real Madridit

6 April, 2020 @15:33

Qendërmbrojtësi i kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i është ofruar si zgjidhje kryetarit të Real Madridit Florentino Perez, shkruan sot Don…

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

Të gjitha lajmet nga