Të gjitha lajmet

FLAMURTARI - TREPÇA '89

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

7 gola, 1 karton të kuq, Gucev sjell fitoren

16 February, 2020 @15:07

Ndeshja e çmendur në mes të Flamurtarit dhe Trepçës ‘89, përfundoi me rezultat 4-3, në favor të skuadrës prishtinase.

Flamurtari shënoi golin e parë në ndeshje në minutën e 14’ me Daut Maxhunin, derisa në minutën e 32’ e barazoi rezultatin Arb Manaj.

Flamurtari vs Trepca89

Nga minuta e 39’ e ndeshjes, për dy minuta Flamurtari shënoi 2 gola, përmes Valdo Zeqaj dhe Shend Kelmendit, derisa në minutën e 41’ “skuqet Kaçiku i Trepçës ‘89.

Në pjesën e dytë të ndeshjes, Leart Emini e ngushtoi epërsinë në minutën e 54’, duke shënuar nga gjuajtje e lirë, kurse rezultatin e barazoi rezervisti Engjëll Hoti në minutën e 63’.

Goli i fitore për Flamurtarit erdhi nga Gucev në minutën e 78’ dhe kështu përfundoi ndeshja në të mirë të skuadrës prishtinase.

Flamurtari

TABELA AKTUALE

Flamurtari me këtë fitore i afrohet Trepçës ‘89 dhe dallimi ngushtohet në një pikë (22).

Në xhiron tjetër Flamurtari takohet me Gjilanin, kurse Trepça ‘89 me Dukagjinin.

STINORI 1999/2000

Tabelat përfundimtare 1999/2000 të Ligave të Dyta të Kosovës

Foto nga arkivi i Brahim Vojvodës, sulmuesit të KF Drenica

6 April, 2020 @14:58

Ishte sezoni i parë i pasluftës në Ligë të Dytë të Kosovës, që në fakt ishin dy. Liga e Dytë…

TOP 10

Laureatët e vitit 2000 nga FFK

6 April, 2020 @0:12

Në stinorin e parë të pasluftës në Kosovë dhe pas shpalljes së Prishtinës kampione të Kosovës, e Gjilanit fitues të…

TOP GOLASHËNUESIT 1999/2000

Golashënuesit më të mirë të stinorit 1999/2000

5 April, 2020 @23:46

Në sezonin në të cilin Prishtina u bë kampione e parë e pasluftës në Kosovë, kujtojmë edhe listën e golashënuesve…

KAMPIONATI I KOSOVËS 1999/2000

Tabela përfundimtare e Superligës së Kosovës 1999/00

Foto nga arkivi

5 April, 2020 @23:10

Kampionati i parë i pasluftës në Kosovës kishte nisur mbarë dhe morrën pjesë 18 skuadra në elitë, që atëherë quhej…

FERIZAJ

Katër muaj pa paga!

Foto: KFFerizaji/fb

5 April, 2020 @15:52

Tashmë edhe zyrtarisht skuadra që po lufton për mbijetesë në Superligë, Ferizaji, ka dalë me njoftim se futbollistët nuk kanë…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga