Të gjitha lajmet

ARSENAL 4-0 NEWCASTLE UNITED

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

Foto: premierleague.com

Fitorja më e thellë e stinorit, për pozitë të dhjetë

16 February, 2020 @19:31

Arsenal ka shënuar fitoren më të thellë të këtij stinori, 4-0 [Auba 54, Pepe 57, Ozil 90, Lacazette 90] për të kërcyer në pozitë të dhjetë të tabelës së Premier Ligës.

Kjo ka qenë vetëm fitorja e shtatë e topçinjëve këtë stinor, ndërsa pas pjesës së parë pa gola, dukej se gjërat nuk po shkonin mirë për ekipin e Mikael Artetës, derisa në skenë doli Pierre-Emerick Aubameyang.

TABELA AKTUALE

Pas kësaj, gjithçka shkoi lehtë deri në fund për Arsenalin, që shënoi fitoren më të thellë të këtij stinori në Premier Ligë si dhe dha më së shumti gola në një ndeshje këtë stinor.

Shkodran Mustafi luajti për 90min në mbrojtje të ekipit, duke mbajtur portën e paprekur të skuadrës, njëjtë sikurse Granit Xhaka, që në minutën e nëntë mori edhe një karton të verdhë.

 

MANCHESTER CITY 2-0 WEST HAM UNITED

Këndellje për Cityn, pas dy humbjeve pa gol të shënuar

Foto: premierleague.com

19 February, 2020 @22:30

Spanjolli Rodri dhe belgu Kevin De Bruyne shënuan nga një gol sonte, derisa Manchester City problemet jashtë fushe, nuk i…

I RIU PREMTUES

Armando Broja me kontratë profesionale te Chelsea

Foto: ChelseaNews

19 February, 2020 @12:10

Futbollisti 18 vjeçar, që luan një kohë të gjatë te grupmoshat e Chelseat të Londrës, Armando Broja, dje përmes një…

SPURS

Shtohen telashet për Mourinhon te Spurs

18 February, 2020 @13:42

Jose Mourinhos do t’i vështirësohen punët në vazhdim të kampionatit në Premier Ligë, pasi që tash i janë shtuar telashet.…

CHAMPIONS LEAGUE

Skuadra e parë që siguron Ligën e Kampionëve për sezonin 2020/21

18 February, 2020 @11:11

Me fitoren e Manchester Unitedit kundër Chelseat, Liverpooli u bë skuadra e parë që ka siguruar Ligën e Kampionëve për…

BERSANT CELINA

Lëndohet Bersanti, mësohet rikthimi

TOPSPORTI / Arian Paçarizi

8 February, 2020 @16:19

Futbollisti i pazëvendësueshëm i 11-shes së reprezentacionit të Kosovës, Bersant Celina, që luan për ekipin e Swanseat në Championship, nuk…

Të gjitha lajmet nga Premier League