Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PREMIER LEAGUE

Partey lëndohet, në dyshim për ndeshjet e radhës

Foto:Google

Partey lëndohet, në dyshim për ndeshjet e radhës


12 February, 2021 @14:53

Partey pësoi një tjetër dëmtim në ndeshjen kundër Aston Villa ku Arsenali humbi 1:0.

Ai mund të humbasë ndeshjet e rëndësishme kundër Benfica ne Europa League dhe Manchester City në Premier League.

Arteta tha:

Ne të gjithë ishim të shkatërruar sepse e dimë rëndësinë e Thomas. Ne nuk e kemi atë që kur kemi nënshkruar për 3 ndeshje radhazi. Është një goditje e madhe për ne, por ai po përshtatet me kampionatin.
Ai ka qenë gjithashtu shumë i pafat dhe është shumë i irrituar sepse është një djalë shumë konkurrues që dëshiron të ndihet i rëndësishëm për ekipin dhe për momentin dëmtimet po kufizojnë shumë kohë loje për të”.

Problemet e mesfushorit ganez vijnë si një surprizë pasi ai kaloi vetëm 29 ditë i dëmtuar gjatë periudhës së tij pesë-vjeçare në Atletico.


 
Të gjitha lajmet nga Premier League