Të gjitha lajmet

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar.

Belgjika mbetet lidere e botës edhe në qershor, e ndjekur nga kampionia e botës Franca, ish kampioni Brazili dhe gjysmëfinalisti i Ligës së Kombeve, Anglia.

Një TOP 10-she që ende nuk e ka Gjermaninë në gji të saj, është vështirë për tu mbajtur mend. Por, fitorja e fundit e pancerëve i ka afruar ata në pozitën e 11-të. Pra, ekipi i Joachim Lowit mbetet jashtë TOP 10-shes së botës ende.

Ngritje të vetme në TOP 10 kanë shënuar ekipet e ishullit iberik. Portugalia me fitoret e shënuara dhe titullin e parë në histori të Ligës së Kombeve është ngritur për dy pozita, duke kapur vendin e pestë në qershor.

Njëjtë, sikurse edhe Spanja që ka regjistruar fitore të rëndësishme në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020, duke e mposhtur Suedinë dhe Ishujt Faroe me 7 gola të shënuara në dy ndeshje dhe vetëm një të pranuar.

fifa ranking

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga