Të gjitha lajmet

FIFA RANKING TOP TEAMS

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

TOP 10shja pa Gjermaninë, vetëm Portugalia e Spanja ngriten

14 June, 2019 @11:55

TOP 10 të renditjes mujore të FIFAs të publikuar sot, katërshja kryesuese nuk ka ndërruar.

Belgjika mbetet lidere e botës edhe në qershor, e ndjekur nga kampionia e botës Franca, ish kampioni Brazili dhe gjysmëfinalisti i Ligës së Kombeve, Anglia.

Një TOP 10-she që ende nuk e ka Gjermaninë në gji të saj, është vështirë për tu mbajtur mend. Por, fitorja e fundit e pancerëve i ka afruar ata në pozitën e 11-të. Pra, ekipi i Joachim Lowit mbetet jashtë TOP 10-shes së botës ende.

Ngritje të vetme në TOP 10 kanë shënuar ekipet e ishullit iberik. Portugalia me fitoret e shënuara dhe titullin e parë në histori të Ligës së Kombeve është ngritur për dy pozita, duke kapur vendin e pestë në qershor.

Njëjtë, sikurse edhe Spanja që ka regjistruar fitore të rëndësishme në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020, duke e mposhtur Suedinë dhe Ishujt Faroe me 7 gola të shënuara në dy ndeshje dhe vetëm një të pranuar.

fifa ranking

FIFA RANKING

Rënie e radhës për kuqezinjtë

Foto: FSHF

14 June, 2019 @11:43

Shqipëria përsëri ka rënë në renditjen mujore të FIFAs. Në publikimin e fundit të shtëpisë së futbollit botëror, Shqipëria…

KOSOVA

Ngritje e radhës në renditjen e FIFAs

14 June, 2019 @11:33

Reprezentacioni i Kosovës që ndodhet një seri të jashtëzakonshme prej 14 ndeshjeve pa humbje, është ngjitur për 6 pozita në…

SHQIPËRIA - MOLLDAVIA

Cikalleshi dhe Ramadani për fitoren e parë të Rejas

Foto: panorama

11 June, 2019 @22:38

Edy Reja i është gëzuar fitores në ndeshjen e tij të dytë me kuqezinjtë, duke e mposhtur Molldavinë sonte në…

KOLUMNE

Kosova nuk vdes kurrë

Fotot: FFK

11 June, 2019 @20:04

Pasi që nuk jam konsumues dhe rrjedhimisht kurrë nuk kam qenë i dehur apo ‘lartë’, nuk di sa zgjatin këto…

FORMACIONET STARTUESE

Ndërrime të mëdha te 11-shja e kuqezinjëve ndaj Molldavisë

Foto: FSHF

11 June, 2019 @19:46

Edy Reja ka dalë me 11-she tjetër ndaj Molldavisë, në krahasim me përballjen debutuese të tij ndaj Islandës, ku Shqipëria…

Të gjitha lajmet nga EURO 2020