Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MË TË MIRËT

Topi i Artë për Alexis Sanchezin

Topi i Artë për Alexis Sanchezin


27 June, 2016 @11:18

Alexis Sanchez, sulmuesi i Arsenalit dhe i përfaqësueses së Kilit, është shpallur futbollisti më i mirë në Copa America 2016.

Ai e fitoi “Topin e Artë” pas finales ndërmjet Argjentinës dhe Kilit, ku ky i fundit arriti të triumfojë pas ekzekutimit të penalltive dhe të shpallet kampion.

Përveç Sanchezit, u shpërblyen edhe sulmuesi kilian Eduardo Vargas dhe portier kilian, Claudio Bravo, të cilët fituan Këpucën e Artë, përkatësisht Dorëzën e Artë, si golashënuesi dhe portieri më i mirë i turneut.


ARGJENTINA PA LEGJENDËN

Messi e lë Argjentinën

International/Copa America

Messi e lë Argjentinën

27/06/16 @ 11:05

COPA AMERICA

Kili mbron titullin

Copa America

Kili mbron titullin

27/06/16 @ 10:35

10 GOLA NË 3 NDESHJE

Buletini 17: Një ditë shumëgolëshe

UEFA Euro 2016/Bulletin

Buletini 17: Një ditë shumëgolëshe

27/06/16 @ 09:07

1/8

Shpërthen Eden Hazard, Belgjika në çerekfinale

UEFA Euro 2016

Shpërthen Eden Hazard, Belgjika në çerekfinale

26/06/16 @ 22:50

ZYRTARE

Dani Alves te kampioni i Italisë

Serie A/La Liga/Transfere

Dani Alves te kampioni i Italisë

26/06/16 @ 22:10

1/8

Formacionet zyrtare: Hungari-Belgjikë

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Hungari-Belgjikë

26/06/16 @ 20:02

TOP 11

Caktohet ekipi më i mirë i Copa America 2021

Copa America

Caktohet ekipi më i mirë i Copa America 2021

13/07/21 @ 17:09

FINALJA - COPA AMERICA 2021

DiMaria vendos, Messi me trofe të parë me Argjentinën

International/Copa America

DiMaria vendos, Messi me trofe të parë me Argjentinën

11/07/21 @ 08:59

COPA AMERICA 2021

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

International/Copa America

Kolumbia në sekondën e fundit, siguron të tretën në Copa’21

10/07/21 @ 12:36

ARGJENTINA - KOLUMBIA

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

International/Copa America

Portieri Martinez shpëton Argjentinën, super finalja me Brazilin

07/07/21 @ 10:35

COPA AMERICA 2019 FINAL: BRAZIL - PERU

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

International/Copa America

Pas 12 vitesh, trofeu rikthehet në Brazil

08/07/19 @ 14:26

COPA 2019: KILI - PERU 0-3

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

International/Copa America

Guerrero me shokë prishin ëndrrat e kampionit

04/07/19 @ 08:13

COPA 2019: BRAZILI - ARGJENTINA 2-0

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

International/Copa America

Messi mbetet pa trofe, Brazili arrin finalen

03/07/19 @ 08:14

GRUPI C: EKUADORI - KILI 1-2

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

International/Copa America

Alexis Sanchez tjetër me Kilin, siguron kualifikimin

22/06/19 @ 12:22

COPA 2019: KOLUMBIA - KATARI 1-0

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

Serie A/International/Copa America

Duvan Zapata kualifikon tutje Kolumbinë

20/06/19 @ 13:26

GRUPI C: URUGUAJI - EKUADORI 4-0

Uruguaji e nis furishëm

International/Copa America

Uruguaji e nis furishëm

17/06/19 @ 10:27


 
Të gjitha lajmet nga Copa America