Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARGJENTINA PA LEGJENDËN

Messi e lë Argjentinën

Messi e lë Argjentinën


27 June, 2016 @11:05

Lionel Messi nuk do të luaj më për përfaqësuesen e Argjentinës.

Ai ka vendosur të pensionohet nga përfaqësuesja, ndërsa vendimin e tij e ka bërë të ditur menjëherë pas ndeshjes finale në Copa America, ku Argjentina u mposht pas ekzekutimit të penalltive nga Kili.

“Momenti i vendimit ishte shumë i vështirë për mua. Në zhveshtore kuptova se karriera ime me Argjentinën kishte përfunduar. Nuk është për mua. Jam shumë i zhgënjyer për këtë fund,” tha Messi.

Argjentina e Messit në tre vitet e fundit ka dështuar në tre finale madhore, dy herë në Copa America dhe një herë në Kampionatin Botëror.

Messi mban epitetin e golashënuesit më të mirë në histori te përfaqësuesja e Argjentinës me 55 gola të shënuara.


 
Të gjitha lajmet nga International