Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

10 GOLA NË 3 NDESHJE

Buletini 17: Një ditë shumëgolëshe

Buletini 17: Një ditë shumëgolëshe


27 June, 2016 @9:07

KËPUCA E ARTË

Në fund të Europianit Antoine Griezmann ndoshta nuk do ta fitojë Këpucën e Artë si golashënuesi më i mirë, por ai tashmë është shndërruar në një këpucë të artë së paku për Dimitri Payet, pas dy golave brenda katër minutave ndaj Irlandës, që i dërgoi ata në çerekfinale.

DUARTROKITJET PËR GRIEZMANNIN

E për atë që bëri Griezmann brenda pak minutave, gjithsesi që meritoi duartrokitjet nga të gjithë.

DORA E HENRYT

Para ndeshjes ndërmjet Francës dhe Irlandës, të gjithë irlandezët ishin të mobilizuar për t’i revanshuar françezëve pas asaj humbjeje të dhimbshme të vitit 2009 kur Thierry Henry kishte luajtur me dorë për të asistuar në gol gjatë vazhdimeve, me ç‘rast Irlanda kishte humbur gjasat për kualifikim në Botëror.

ÇOHU PËR HENRYN

E as tifozët françezë nuk e lanë pa e kujtuar legjendën e tyre duke kënduar nëpër rrugë “stand-up for Thierry Henry”.


REAGIMI

Por kur u pyet në një emision televiziv për dorën e tij të famshme, reagimi i Henryt tregoi shumëçka.

PULA IA QËLLOI

Sikurse avokadoja që ia kishte qëlluar dje fitoren e Portugalisë, fituesin e ndeshjes Gjermani-Sllovaki e qëlloi pula.


KUR BOATENG I ÇART TRIBUNAT

Tribuna pas golit, shpërtheu në festë pas golit të Jerome Boatengut. Ata që ishin aty, vërtetë ishin me fat!


S’KA TAKIM ME LÖWIN!

E kur Boateng u zëvendësua dhe doli nga loja, ai refuzoi t’ia jap dorën trajnerit të tij. Sigurisht, Joachim Löw po i sheh pasojat e futjes së duarve kahmos!


PUTHJET E PAS NDESHJES

Futbollistët e Gjermanisë, pas ndeshjes me Sllovakinë morrën edhe më shumë gajret nga të dashurat e tyre.

I PAMPOSHTURI

Manuel Neuer, është portieri i vetëm që nuk ka pësuar asnjë gol ende në EURO 2016.

DIÇKA NUK PO SHKON!

Megjithatë, pavarësisht epërsisë dhe lojës dominuese të Gjermanisë, reagimet e tifozëve krijonte përshtypjen se diçka nuk është duke shkuar ashtu siç duhet me gjermanët!

GOLI I TË PARËVE

Michy Batshuayi e shënoi golin e tij të parë në Europian, në ndeshjen e tij të parë, në prekjen e parë të topit. E postimi i tij pas ndeshjes, ishte po aq i veçantë sikurse edhe goli.

VËSHTIRË PA GABORIN!

Eliminimi i Hungarisë nga Belgjika, ia ka hapur rrugën për në shtëpi njërit prej futbollistëve më simpatik të këtij Europiani, poriterit hungarez, Gabor Kiraly.

...E vendin e tij, vështirë që do ta zë dikush tjetër. Hiq më pak, belgët.

FINALJA E PARË

Në fund, le të fillojmë të mendojmë për ndeshjen e sotshme, ku do të kemi një super-përballje ndërmjet Italisë dhe Spanjës, për të cilën gazeta spanjolle El Mundo Deportivo me plot meritë doli me titullin “Finalja e parë” në ballinën e saj.


1/8

Shpërthen Eden Hazard, Belgjika në çerekfinale

UEFA Euro 2016

Shpërthen Eden Hazard, Belgjika në çerekfinale

26/06/16 @ 22:50

ZYRTARE

Dani Alves te kampioni i Italisë

Serie A/La Liga/Transfere

Dani Alves te kampioni i Italisë

26/06/16 @ 22:10

1/8

Formacionet zyrtare: Hungari-Belgjikë

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Hungari-Belgjikë

26/06/16 @ 20:02

1/8

Gjermania e pamëshirshme ndaj Sllovakisë

UEFA Euro 2016

Gjermania e pamëshirshme ndaj Sllovakisë

26/06/16 @ 19:49

1/8

Formacionet zyrtare: Gjermani-Sllovaki

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Gjermani-Sllovaki

26/06/16 @ 17:02

1/8

Griezmann përmbyt Irlandën

UEFA Euro 2016

Griezmann përmbyt Irlandën

26/06/16 @ 16:38

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016