Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

1/8

Griezmann përmbyt Irlandën

UEFA.com

Griezmann përmbyt Irlandën


26 June, 2016 @16:38

Franca është skuadra e radhës që ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të EURO 2016.

Nikoqirja e kampionatit arriti të shkojë tutje duke e mposhtur Irlandën me rezultat 2-1.

Irlandezët ishin ata të cilët kaluan në epërsi qysh në fillim të takimit me golin e Robert Bradyt nga penalltia, ndërsa ky ishte edhe goli i vetëm në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë gjithçka ndryshoi në të mirë të Francës, ndërsa për këtë u kujdes Antoine Griezmann.

Griezmann së pari e barazoi rezultatin në minutën e 58’, ndërsa vetëm tre minuta më vonë shënoi përsëri për epërsinë e “tre kolorëve”.

Për të mos mjaftuar me kaq, ai e detyroi kundërshtarin të ndërhyjë në mënyrë të palejuar, pas një kundërsulmi të shpejtë, me ç‘rast gjyqtari i takimit e nxorri kartonin e kuq nga xhepi për ta lënë Irlandën me një lojtar më pak.

Deri në fund të takimit, Franca kishte edhe disa raste të tjera shënimi, por rezultati mbeti i pandryshuar, që megjithatë i mjaftoi Francës për të shkuar tutje.

EURO 2016 SKEMA


DONIS AVDIJAJ

Avdijaj i bashkohet Schalkes

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Avdijaj i bashkohet Schalkes

26/06/16 @ 14:20

BVB

Edhe një largim te Dortmundi

Bundesliga

Edhe një largim te Dortmundi

26/06/16 @ 14:08

1/8

Formacionet zyrtare: Francë-Irlandë

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Francë-Irlandë

26/06/16 @ 13:54

ZYRTARE

Embolo në Schalke

Bundesliga/Transfere

Embolo në Schalke

26/06/16 @ 13:32

TRANSFER

Gavazaj zyrtarisht i Skënderbeut

FSHF Kategoria Superiore/Sportistë shqiptarë në botë

Gavazaj zyrtarisht i Skënderbeut

26/06/16 @ 13:11

DITARI NR 14 @ EURO2016

Kanga e vjetër

UEFA Euro 2016/Analiza

Kanga e vjetër

26/06/16 @ 11:06

DREJT ÇEREKFINALEVE

Buletini 16: Gërshëra e Shaqirit

UEFA Euro 2016/Bulletin

Buletini 16: Gërshëra e Shaqirit

26/06/16 @ 10:33

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016