Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

1/8

Shpërthen Eden Hazard, Belgjika në çerekfinale

Foto: UEFA Official

Shpërthen Eden Hazard, Belgjika në çerekfinale


26 June, 2016 @22:50

Edhe pse e filluan me humbje ndaj Italisë kampionatin evropian, Belgjika e Marc Wilmots dalëngadalë po e gjen veten dhe përmirësimi është i dukshëm në të trija ndeshjet e zhvilluara pas asaj me Italinë.

Në ndeshjen e zhvilluar sonte ndaj Hungarisë në të tetën e finaleve, belgët e deklasuan me “poker” golash përfaqësuesen hungareze, duke dëshmuar edhe një herë se janë një nga skuadrat më sulmuese të kampionatit.

Epërsia e belgëve erdhi në minutën e 10’ përmes mbrojtësit Alderweireld, ndërsa golat e tjerë u shënuan nga Batshuayi, Hazard dhe Carrasco. Më i dalluari në këtë takim për belgët ishte padyshim Eden Hazard, i cili përveç golit dhuroi edhe një asistim tek goli i dytë dhe ishte vazhdimisht rrezik konstant për mbrojtjen hungareze.

Në çerekfinale, Belgjika luan ndaj Uellsit e më pas fituesi i tyre pret në gjysmëfinale fituesin e takimit mes Polonisë e Portugalisë.

EURO2016 SKEMA


1/8

Gjermania e pamëshirshme ndaj Sllovakisë

UEFA Euro 2016

Gjermania e pamëshirshme ndaj Sllovakisë

26/06/16 @ 19:49

1/8

Griezmann përmbyt Irlandën

UEFA Euro 2016

Griezmann përmbyt Irlandën

26/06/16 @ 16:38

DONIS AVDIJAJ

Avdijaj i bashkohet Schalkes

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Avdijaj i bashkohet Schalkes

26/06/16 @ 14:20

BVB

Edhe një largim te Dortmundi

Bundesliga

Edhe një largim te Dortmundi

26/06/16 @ 14:08

1/8

Formacionet zyrtare: Gjermani-Sllovaki

UEFA Euro 2016

Formacionet zyrtare: Gjermani-Sllovaki

26/06/16 @ 17:02

TRANSFER

Gavazaj zyrtarisht i Skënderbeut

FSHF Kategoria Superiore/Sportistë shqiptarë në botë

Gavazaj zyrtarisht i Skënderbeut

26/06/16 @ 13:11

TRANSFER

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

Premier League/La Liga/UEFA Euro 2016/Transfere

Tuchel do të takohet me sulmuesin e tij të preferuar

22/02/21 @ 18:10

ISH TRAJNERI KUQEZI

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

FSHF Kategoria Superiore/Kombëtarja/UEFA Euro 2016

De Biasi ngushëllon Shqipërinë

26/11/19 @ 17:09

EURO 2024

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

UEFA Euro 2016

Gjermania dhe Turqia, në fazën e fundit

27/07/18 @ 10:00

SHQIPËRIA NË EURO2016

1 vit nga nata historike!

Kombëtarja/UEFA Euro 2016

1 vit nga nata historike!

11/10/16 @ 16:31

EURO2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

International/UEFA Euro 2016

Griezmann, më i miri i kampionatit

08/10/16 @ 12:26

UEFA NJOFTON

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

UEFA Euro 2016

Përfitime për klubet që dërguan lojtarë në EURO2016

10/09/16 @ 13:20

TOP 10 PLAYERS

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

Champions League/Europa League/UEFA Euro 2016

10 lojtarë në garë për të mirin e UEFA-së

18/07/16 @ 15:01

SHEVA

Shevchenko përballë Kosovës

Russia 2018/Përfaqësuesja/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shevchenko përballë Kosovës

15/07/16 @ 16:00

BELGJIKË

Shkarkohet Wilmots

Russia 2018/International/UEFA Euro 2016/Transfere

Shkarkohet Wilmots

15/07/16 @ 15:38

EURO2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

UEFA Euro 2016

Gera mposht Shaqirin për golin më të bukur

13/07/16 @ 16:08


 
Të gjitha lajmet nga UEFA Euro 2016