Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAMPURËT

Trajneri i ri i Fushë Kosovës, debuton nesër

Fotot: KFFusheKosova/fb

Trajneri i ri i Fushë Kosovës, debuton nesër


23 October, 2021 @9:14

Vetëm një ditë pas dorëheqjes së Zylkifli Obërtincës si kryetrajner i Fushë Kosovës, klubi ka bërë të ditur se ka emëruar trajner të ri të skuadrës Burim Shalën.

E Shala, pritet që të debutojë si kryetrajner i ekipit të pampurëve të dielën, kur Fushë Kosova është mysafire e Kikës në stadiumin e qytetit të Kamenicës.

Fushe Kosova

“Unanimisht ia besuam detyrën Burim Shalës. Si lojtar shumëvjeçar i klubit dhe karrierës së tij, të qenurit kapiten për disa vite, ia besuam Burimit drejtimin e ekipit, pas prezantimit të vizionit të tij,” ka shkruar njoftimi i KF Fushë Kosova dje.

Përndryshe, Fushë Kosova këtë stinor iu kthye Ligës së Parë, pasi që në stinorin e kaluar u bë kampione e Ligës së Dytë të Kosovës. E si pjesëmarrëse në Ligën e Parë Grupi B, Fushë Kosova në pjesën e parë të stinorit e ka përfunduar në pozitë të tetë të renditjes.

Pampurët nga nëntë xhirot e gjysmës së stinorit të Ligës së Parë Grupi B kanë marrë dy fitore, dy barazime dhe pesë humbje, duke tubuar tetë pikë në total, dy më shumë sesa Kika, që është e fundit në renditje dhe kundërshtar i radhës!


INCIDENTI NDAJ POLONISË

Pa shikues dhe 150 mijë franga gjobë

Kualifikimet për Botëror/Shqipëria

Pa shikues dhe 150 mijë franga gjobë

23/10/21 @ 01:06

ARSENAL 3-1 ASTON VILLA

Arsenal del në pjesën e epërme të tabelës

Premier League

Arsenal del në pjesën e epërme të tabelës

22/10/21 @ 23:08

KOLUMNE

5+4 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5+4 për fundjavë!

22/10/21 @ 16:30

REFERI I DERBIT

Dardan Çaka drejton derbin e radhës

FFK Superliga

Dardan Çaka drejton derbin e radhës

22/10/21 @ 16:28

UEL - GRUPI E

Galatasarayi lider me fitore si mysafir

Europa League

Galatasarayi lider me fitore si mysafir

21/10/21 @ 23:06

UEL - GRUPI C

Napoli i Rrahmanit, fitoren e parë e arrin ndaj Legias së Kastratit

Europa League

Napoli i Rrahmanit, fitoren e parë e arrin ndaj Legias së Kastratit

21/10/21 @ 22:59

EDHE NJË TRAJNER LARGOHET

Rezultatet jo të mira, trajneri jep dorëheqje

FFK Liga e parë/Transfere

Rezultatet jo të mira, trajneri jep dorëheqje

21/10/21 @ 22:35

FLAMURTARI 1-1 VUSHTRRIA

Flamurtari kthehet, për të ndalë Vushtrrinë

FFK Liga e parë

Flamurtari kthehet, për të ndalë Vushtrrinë

20/10/21 @ 16:10

ARBËRIA 2-1 VLLAZNIA

Seria pozitive vazhdon, Arbëria ngritet

FFK Liga e parë

Seria pozitive vazhdon, Arbëria ngritet

20/10/21 @ 15:51

VITIA 2-1 FUSHË KOSOVA

Vitia del nga fundi me fitoren e sotme

FFK Liga e parë

Vitia del nga fundi me fitoren e sotme

20/10/21 @ 15:40

BESA - A&N

Mposhtë skuadrën A&N, Besa arrin fitoren e parë

FFK Liga e parë

Mposhtë skuadrën A&N, Besa arrin fitoren e parë

20/10/21 @ 15:37

2 KORRIKU 2-4 FERIZAJI

E katërta radhazi, ngritja vazhdon

FFK Liga e parë

E katërta radhazi, ngritja vazhdon

20/10/21 @ 15:30

DRENASI - TREPÇA '89

‘89shi fiton me përmbysje, forcon kreun

FFK Liga e parë

‘89shi fiton me përmbysje, forcon kreun

20/10/21 @ 15:29

TREPÇA - ONIX

Përmbysje në Mitrovicë, Trepça mposhtë Onixin

FFK Liga e parë

Përmbysje në Mitrovicë, Trepça mposhtë Onixin

20/10/21 @ 15:23

KIKA 0-0 RAMIZ SADIKU

Me barazim, Ramiz Sadiku bëhet lider

FFK Liga e parë

Me barazim, Ramiz Sadiku bëhet lider

20/10/21 @ 15:22

ISTOGU - LIRIA

Egzon Kurteshi vendimtar, Istogu mposhtë Lirinë

FFK Liga e parë

Egzon Kurteshi vendimtar, Istogu mposhtë Lirinë

20/10/21 @ 15:18


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë