Të gjitha lajmet

RISI NË MITROVICË

Trepça’89 prezanton 3 përforcime

Trepça’89 prezanton 3 përforcime

6 July, 2018 @19:10

Ish-kampionja e Kosovës, Trepça'89, ka bërë prezantimin e 3 përforcimeve të reja në skuadër, për stinorin 2018/19. Sulmuesi maqedonas, që ka luajtur më parë për Sileksin, Antonio Bujchevski, pastaj mesfushori shqiptar Renato Hyshmeri, që ka qenë më parë pjesë e Elbasanit si dhe talenti i KEK-ut, Arlind Shabani, janë lojtarët e ri të ekipit mitrovicas - ka bërë të ditur klubi. Trepça'89 aktualisht drejtohet nga trajneri Gugash Magani dhe pritet që të jetë ndër kandidaët serioz për titull në stinorin që vjen. '89shi ka qenë ekipi i parë kosovar që ka marrë pjesë në kualifikime të Ligës së Kampionëve.

URUGUAJI - FRANCA

Griezmann gol-asist, Franca në gj’finale

Fotot: FIFA/fb

6 July, 2018 @17:54

Franca është në gjysmëfinale të Botërorit Rusia 2018. Ekipi i Didier Deschamps u tregua shumë i fortë për Uruguajin e…

GIGI BUFFON

Ka mbetur vetëm zyrtarizimi

REUTERS/Arkiv

6 July, 2018 @15:37

Ish-portieri i Juventusit dhe i Italisë, Gianluigi Buffon, ka mbetur vetëm edhe të zyrtarizohet si lojtar i ri i Paris…

11-SHET

Formacionet: Uruguaji - Franca

6 July, 2018 @14:57

Janë përcaktuar formacionet startuese të Uruguajit dhe të Francës.

DITARI RUS (17)

Tre luanët dhe çerekfinalet

Foto: FIFA/fb

6 July, 2018 @13:57

Mrekullitë ndodhin! Më në fund anglezët fituan një ekzekutim penalltish në një Kupë Bote! Kjo është për t’u habitur duke…

NË PJESËN E KUQE TË GJILANIT

Sulmues brazilian + mbrojtës shqiptar

Foto: sc gjilani

6 July, 2018 @11:05

Skuadra e Gjilanit ka bërë të ditur se ka përforcuar ekipin me dy futbollistë këto ditë. Sulmuesi brazilian, Lucas Marcos…

NË PRIZREN

Liria emëron Bedridin Gjinalin trajner

6 July, 2018 @10:46

Pas ndërrimeve në kryesi të klubit, Liria përfundimisht ka vendosur trajnerin e ri të klubit që do të merr drejtimin…

PRISHTINA - EUROPA

Fitore rekorde për kualifikim

Foto: prishtinafc

5 July, 2018 @21:00

Pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë, Prishtina ka shënuar fitore më të lehtë se që pritej ndaj skuadrës së…

SOLD OUT

Shiten të gjitha biletat e Bayern Munichut

Foto: bundesliga.com

4 July, 2018 @21:50

Tifozët e Bayern Munichut, 7 javë para se të fillojë stinori në Bundesliga, i blenë të gjitha biletat e ndeshjeve…

TALENTI ARGJENTINAS

Lautaro Martinez zyrtarisht te Interi

Foto: GoogleImages

4 July, 2018 @15:12

Interi pak më parë e zyrtarizoi transferin më të ri të skuadrës, talentin argjentinas Lautaro Martinez. a

LIRIA - TREPÇA '89

Goleadë mitrovicase, Liria deklasohet në shtëpi

BOROZANI / ARKIV

16 October, 2018 @16:43

Në ndeshjen e zhvilluar sot në Prizren, skuadra mitrovicase e Trepçës '89 ka arritur të shënojë fitore me rezultat bindës…

FLAMURTARI - DRENICA

Pikë të plota për Drenicën në kryeqytet

16 October, 2018 @16:39

Në një nga dy takimet e ditës së sotme në Superligë, Drenica ka shënuar fitore të merituar ndaj Flamurtarit në…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Flamurtari - Drenica

16 October, 2018 @14:35

Janë publikuar formacionet zyrtare të Flamurtarit dhe të Drenicës. FLAMURTARI: Shehu, Shabani, Kabashi, Quansah, Dumani, Dragusha, Bruqi, Maliqi, Boshnjaku, Ademi,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Liria - Trepça ‘89

16 October, 2018 @14:26

Janë publikuar formacionet zyrtare të Lirisë dhe të Trepçës '89: LIRIA: Hodaj, Bytyqi, Dina, Walidjo, Gjeraj, Susuri, Mustafa, Binishi, Fetahaj…

FLAMURTARI - DRENICA

Duel ‘kuqezi’ në kryeqytet

16 October, 2018 @12:51

Përveç ndeshjes në Prizren, sot në kuadër të Superligës luhet edhe një ndeshje tjetër. Në "Fadil Vokrri" të…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga