Të gjitha lajmet

TROPHY MAN

Trofeu i 6 i trajnerit Zidane

Trofeu i 6 i trajnerit Zidane

9 August, 2017 @8:59

Po vazhdon suksesi i trajnerit Zinedine Zidane.

Vetëm për 1 vit e gjysëm prej që u emërua si trajner i Real Madridit, trajneri francez mbrëmë ngriti trofeun e gjashtë.

Zidane me Realin në vitin 2016 fitoi Ligën e Kampionëve, Superkupën europiane, Kupën e Botës për Klube; kurse këtë vit La Ligën, Ligën e Kampionëve dhe Superkupën europiane.SUPERKUPA E MBRETËRVE

Reali mbron Superkupën europiane, e katërta në histori

8 August, 2017 @22:35

Real Madrid me lojë bindëse ka fituar ndeshjen e finales së Superkupës europiane në futboll, duke e mposhtur Manchester Unitedin…

SUPERKUPA E EUROPËS

11-shet Real Madrid - Manchester United

8 August, 2017 @19:55

Zinedine Zidane dhe Jose Mourinho kanë përcaktuar 11-shet e para për ndeshjen e sontme të Superkupës së Europës që zhvillohet…

DALBERT HENRIQUE

Henrique, para zyrtarizimit te Inter

8 August, 2017 @16:22

Mbrojtësi brazilian i krahut, Dalbert Henrique, sot ka përfunduar testet mjekësore te Inter dhe shpejt pritet të zyrtarizohet si lojtar…

KIKA

Kika merr Premton Mujën me përvojë

BOROZANI/A.P.

7 August, 2017 @21:59

Skuadra e Ligës së Parë të Kosovës, Kika nga Hogoshti, ka arritur marrëveshje me njërin ndër futbollistët më me përvojë…

MIQËSORE: KUKËSI-LIRIA

Kukësi nuk mund ta mposht Lirinë me 10 lojtarë

7 August, 2017 @20:47

Kukësi përkundër se ka përmbysur avantazhin dygolësh të Lirisë në pjesë të parë, në fund, nuk ka arritur të shfrytëzojë…

TEAM OF THE WEEK 1

Asnjë lojtar i PSG-së në 11-shen e javës

Marcelo Bielsa, trajner i Xhiros I në Francë/REUTERS/Arkiv

7 August, 2017 @13:01

Gazeta prestigjioze franceze, L’Equipe, ka publikuar sot 11-shen e parë të javës në stinorin e ri 2017/18, pas përfundimit të…

NË TIRANË

Partizani prezenton Çanin

REUTERS/Arkiv

7 August, 2017 @12:51

Skuadra e Tiranës, Partizani, që këtë stinor do të drejtohet nga italiani i famshëm si lojtar, Mark Iuliano, ka prezentuar…

SUPERKUPA EUROPIANE

Edhe Cristiano Ronaldo niset për Shkup

7 August, 2017 @12:41

Edhepse përfolej që superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, nuk do të udhëtonte për ndeshjen e Superkupës europiane në Shkup,…

MESFUSHORI HOLANDEZ

Prej Fenerbahçes në Besiktas

7 August, 2017 @10:11

Mesfushori holandez i Sunderlandit, Jeremain Lens, sot ka kaluar testet mjekësore te Besiktas, para finalizimit të marrëveshjes te kampioni i…

EDENILSON BERGONSI

Ish-lojtari i Dritës në ligën e dytë të Qipros

7 August, 2017 @8:59

Njëri ndër brazilianët e paktë që ka pasur futbolli i Kosovës, Edenilson Bergonsi dhe që ka djersitur fanellën e Dritës…

VELODROME

N’Jie-Germain shkëlqejnë, Marseille fiton

6 August, 2017 @23:28

Olympique Marseille ka rikthyer Clinton N’Jien në Ligue 1 duke e marrë nga Tottenham Hotspuri këtë verë. Por, çfarë rikthimi…

MANCHESTER UNITED

Shkarkohet Mourinho

18 December, 2018 @11:02

Jose Mourinho nuk është më trajner i Manchester Unitedit. Pas 2.5 viteve në krye të ekipit, United ka njoftuar se…

ANTHONY MARTIAL

Martial vazhdon deri në 2020?

17 December, 2018 @22:06

Sipas mediave angleze, sulmuesi francez i Manchester Unitedit, Anthony Martial, ka vazhduar kontratën me ekipin e tij edhe për një…

1/8

Çiftet e 1/8 së finales në Champions League

17 December, 2018 @11:52

Në këto momente ka përfunduar shorti i 1/8 së finales në Ligë të Kampionëve. Ndeshjet e para zhvillohen më 12-13…

1/8

Shorti i Champions League, data dhe vazot

12 December, 2018 @23:24

Pasi u kuptuan 16 skuadrat që do të jenë në 1/8 e finales, le të shohim vazot dhe datën e…

GRUPI H

Liderët mposhten, por kualifikohen

Foto: Squawka

12 December, 2018 @23:17

Si në ndeshjet e grupit G, edhe në ndeshjet e Grupit H sonte liderët pësuan humbje. Juventusi u…

Të gjitha lajmet nga Champions League