Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SUEDIA - UKRAINA

Ukraina historike, për herë të parë në çerekfinale

Foto: uefa.com

Ukraina historike, për herë të parë në çerekfinale


29 June, 2021 @23:43

Përfaqësuesja e Ukrainës, e mposhti Suedinë pas vazhdimeve me rezultat 1-2 dhe u kualifikua në çerekfinale.

Oleksandr Zinchenko shënoi golin e parë në ndeshje në minutën e 27’ derisa në minutën e 43’ e barazoi Emil Forsberg.

90 minutat e ndeshjes përfunduan me rezultat 1-1, derisa vazhdimet ishin dramatike.

Në minutën e 99’, Marcus Danielson u ndëshkua me karton të kuq, derisa kur të gjithë u përgatitën për t’i ekzekutuar penalltitë, Artem Dovbyk shënoi në minutat shtesë (120+1’), pas një asistimi të Zinchenkos, dhe kështu ia solli çerekfinalen skuadrës.

Ukraina në çerekfinale do të përballet me Anglinë më 3 korrik nga ora 21:00.


PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Anglia - Gjermania

Evropiani

Notat e futbollistëve: Anglia - Gjermania

29/06/21 @ 20:29

1/8: ANGLIA - GJERMANIA

Sterling e Kane për fitore, Anglia eliminon Gjermaninë!

Evropiani

Sterling e Kane për fitore, Anglia eliminon Gjermaninë!

29/06/21 @ 19:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Suedia - Ukraina

Evropiani

Formacionet zyrtare: Suedia - Ukraina

29/06/21 @ 19:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Anglia - Gjermania

Evropiani

Formacionet zyrtare: Anglia - Gjermania

29/06/21 @ 16:56

HOLANDA

Frank de Boer largohet pas eliminimit

Evropiani

Frank de Boer largohet pas eliminimit

29/06/21 @ 16:52

COPA AMERICA 2021

Përcaktohen çerekfinalistët në Copa America’21

International

Përcaktohen çerekfinalistët në Copa America’21

29/06/21 @ 14:26

PARA DUELIT TË ORËS 18:00

Anglia-Gjermania, sfida gjigande e 1/8 së finales

Evropiani/Analiza

Anglia-Gjermania, sfida gjigande e 1/8 së finales

29/06/21 @ 13:00

EURO 2020

2 përfaqësuese për herë të parë në çerekfinale

Evropiani

2 përfaqësuese për herë të parë në çerekfinale

30/06/21 @ 10:56

EURO 2020

Kompletohen çiftet e çerekfinaleve në EURO 2020

Evropiani

Kompletohen çiftet e çerekfinaleve në EURO 2020

30/06/21 @ 00:09

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Suedia - Ukraina

Evropiani

Notat e futbollistëve: Suedia - Ukraina

30/06/21 @ 00:03

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Anglia - Gjermania

Evropiani

Notat e futbollistëve: Anglia - Gjermania

29/06/21 @ 20:29

11-SHET

Formacionet zyrtare: Suedia - Ukraina

Evropiani

Formacionet zyrtare: Suedia - Ukraina

29/06/21 @ 19:57

1/8: ANGLIA - GJERMANIA

Sterling e Kane për fitore, Anglia eliminon Gjermaninë!

Evropiani

Sterling e Kane për fitore, Anglia eliminon Gjermaninë!

29/06/21 @ 19:57

11-SHET

Formacionet zyrtare: Anglia - Gjermania

Evropiani

Formacionet zyrtare: Anglia - Gjermania

29/06/21 @ 16:56

HOLANDA

Frank de Boer largohet pas eliminimit

Evropiani

Frank de Boer largohet pas eliminimit

29/06/21 @ 16:52

PARA DUELIT TË ORËS 18:00

Anglia-Gjermania, sfida gjigande e 1/8 së finales

Evropiani/Analiza

Anglia-Gjermania, sfida gjigande e 1/8 së finales

29/06/21 @ 13:00

MEDIA TALK

“Humbja e djeshme na kujton se futbolli nuk është si sportet tjera”

Evropiani

“Humbja e djeshme na kujton se futbolli nuk është si sportet tjera”

29/06/21 @ 12:30


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani