Të gjitha lajmet

UNITED - LEICESTER

United e nis me fitore

United e nis me fitore

10 August, 2018 @23:08

Manchester United
Leicester City
Manchester United 2 : 1 Leicester City
P.Pogba (P) 3', L.Shaw 83' J.Vardy 90+2'

Old Trafford (Manchester)
Me fitore ka startuar sezoni i Manchester United në Premier League. "Djajtë e Kuq" mposhtën 2-1 Leicester Cityn, derisa golat erdhën nga Paul Pogba dhe Luke Shaw. Për mysafirët golin e vetëm e shënoi Jamie Vardy, i cili u inkuadrua nga banka rezervë dhe shënoi pak para mbylljes së takimit. TABELA AKTUALE PREMIER LEAGUE Xhiron e ardhshme, United i shkon Brightonit, derisa Leicesteri e pret Wolvesin në shtëpi.

EREDIVISIE

Fillim i shkëlqyeshëm i Arbër Zenelit

Arkiva

10 August, 2018 @21:53

Futbollisti kosovar i Heerenveen, Arbër Zeneli, ka hapur në mënyrën më të mirë sezonin. Ai në ndeshjen e parë të…

ANALIZA

Ligue1 2018-19 – Parashikimi

10 August, 2018 @19:10

Me Thomas Tuchel, PSG vetëm sa do të jetë më mirë se sezonet e kaluara. Gjermani ka lëvizur drejt zhvendosjes…

ZYRTARE

Gjilani me përforcim nga Guatemala

Foto: SC Gjilani

10 August, 2018 @19:00

Pas dy përforcimeve nga Trinidad & Tobago dhe Brazili, Gjilani sot ka zyrtarizuar një transferim nga Guatemala. Bëhet fjalë…

EUROPA LEAGUE

Kukësi mposhtet me 3 diferencë

9 August, 2018 @20:53

Me rezultat 5-2 është mposhtur skuadra e Kukësit në ndeshjen e luajtur ndaj skuadrës Torpedo Kutaisi në Gjeorgji. Kjo ishte…

ZYRTARE

Evertoni edhe dy përforcime nga Barcelona

9 August, 2018 @18:16

Në ditën e fundit të afatit kalimtar në Premier League, Evertoni ka zyrtarizuar dy përforcime nga Barcelona. Yerry Mina, qendërmbrojtës,…

SUPERKUPA

Superkupa e Kosovës, info për biletat

BOROZANI / D.SH

9 August, 2018 @18:02

Përmes një njoftimi për media nga FFK, janë bërë të ditura çmimet e biletave për ndeshjen e Superkupës së Kosovës…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

LIVERPOOL

Mane është operuar!

18 October, 2018 @15:11

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, ka operuar dorën, pas lëndimit që e kishte me kombëtaren e tij. Futbollisti 26…

MANCHESTER UNITED

Rritje rroge për Shawin

18 October, 2018 @14:39

Mbrojtësi i majtë i Manchester Unitedit, Luke Shaw, ka nënshkruar kontratë të re 5 vjeçare me ekipin e tij. …

MOHAMED SALAH

Salah kthehet i lënduar, mjekët thonë...

FOTO/ REUTERS

13 October, 2018 @18:42

Ylli egjiptian Mohamed Salah, është rikthyher te Liverpooli i lënduar nga ndeshjet kualifikuese për Kupën e Afrikës 2019. 26 vjeçari…

PLAYER OF THE MONTH

Lojtari i muajit shtator: Eden Hazard

12 October, 2018 @14:59

Ylli belg i Chelseat, pas performancave të shkëlqyera në muajin e kaluar ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë…

Të gjitha lajmet nga Premier League