Të gjitha lajmet

TRANSFER

Uzuni transferohet në Kroaci

Uzuni transferohet në Kroaci

4 September, 2018 @15:25

Sulmuesi shqiptar që po kalon formë të mirë te skuadra e Laçit, Myrto Uzuni, është transferuar në Kroaci te skuadra Lokomotiva Zagreb. Lajmi është bërë zyrtare sot pas njoftimit nga klubi kroat. 23 vjeçari në skuadrën e tij të re do ta gjejë edhe futbollistin tjetër shqiptar, Lirim Kastrati. Uzuni në stinorin e kaluar ka shënuar 10 gola në Kategorinë Superiore me Laçin.

KOSOVA U21

Nisin stërvitjet për ndeshje ndaj Irlandës

Foto: FFK

4 September, 2018 @12:02

Përfaqësuesja U21 e Kosovës ka filluar dje përgatitjet për ndeshjen kundër Irlandës, që do të zhvillohet, të premten, në orën…

SAMIR UJKANI

Kapteni shpreson te atmosfera

Foto: FFK

4 September, 2018 @7:53

Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës, Samir Ujkani, para ndeshjes së parë të Kosovës në kuadër të Ligës së Kombeve ka…

BERNARD BERISHA

Berisha: Për rezultate të mira

BOROZANI/ Arkiv

4 September, 2018 @7:45

Mesfushori këmbëshpejtë i Kosovës, Bernard Berisha, është ndier i lumtur që tashmë ekipi mund të stërvitet në "Fadil Vokrri" dhe…

Stërvitjet e Kosovës, në terr

Foto: FFK

4 September, 2018 @7:39

Dje mbajtën stërvijtet e para për përballjet debutuese në Ligë të Kombeve. Mirëpo, futbollistët e reprezentacionit të Kosovës me selektorin…

KOMBËTARJA

Stërvitja e parë për ndeshjen ndaj Izraelit

Foto: FSHF

3 September, 2018 @19:37

Sot kombëtarja e Shqipërisë ka mbajtur stërvitjen e parë zyrtare para ndeshjes me Izraelin, ndeshje e cila zhvillohet të premten…

VENDOS FA

FA: S’ka dënim për Mustafin

3 September, 2018 @19:27

Në fitoren e Arsenalit ndaj Cardiffit fundjavën që e lamë pas, njëri nga golashënuesit e londinezëve ishte Shkodran Mustafi, qendërmbrojtësi…

NGA TRANSFERMARKT.COM

Rashica në 11-shen më të mirë në Bundesliga

3 September, 2018 @19:03

I mjaftoi vetëm 7 minuta lojë për t'u përfshirë në 11-shen më të mirë të xhiros së dytë në Bundesligën…

SINDRIT GURI

“Do ta jap maksimumin. Duhet t’i harrojmë miqësoret”

3 September, 2018 @18:27

Paraqitjet e mira në Belgjikë me skuadrën Oostende, e ka afruar në kombëtaren shqiptare edhe sulmuesin 24 vjeçar, Sindrit Guri.…

MIGJEN BASHA

“Mund të humbim prej të gjithëve, por edhe mund t’i mposhtim të gjithë”

3 September, 2018 @18:16

Pak ditë para ndeshjes Shqipëri - Izrael, njëri prej futbollistëve më me përvojë të kombëtares, Migjen Basha, ka dalur para…

SKENDERBEU - TIRANA

Oto John shpëton Skënderbeun

Foto: KFSkenderbeu/fb

22 September, 2018 @23:03

Kësaj radhe, ish golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës, Oto John, ka shpëtuar Skënderbeun nga humbja.

PARTIZANI - FLAMURTARI

Edhe Partizani mposht Flamurtarin

Foto: FKPartizani/fb

21 September, 2018 @21:44

Pas disfatës në xhiron e kaluar nga Skënderbeu, që ishte e para, Flamurtari ka pësuar edhe sonte. Kësaj radhe ka…

FLAMURTARI - SKËNDERBEU

Oto John vulos derbin shqiptar

Foto: KFSkenderbeu/fb

17 September, 2018 @23:54

Përballja më interesante e xhiros së katërt të Kategorisë Superiore shqiptare, ndërmjet Flamurtarit deri tash të pamposhtur dhe Skënderbeut, ka…

MEDIA TALK

Duro te Drita?!

17 September, 2018 @12:13

Në një artikull të botuar si ekskluziv sot, Panorama Sport ka shkruar se ka kuptuar nga burimet e saja që…

KLODIAN DURO

Kamza zyrtarizon Duron

Foto: FKKamza/fb

5 September, 2018 @22:49

Skuadra nga Kategoria Superiore shqiptare, Kamza, ka zyrtarizuar si trajner të ri të ekipit, ish futbollistin e kombëtares, Klodian Duro.…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore