Të gjitha lajmet

NGA TRANSFERMARKT.COM

Rashica në 11-shen më të mirë në Bundesliga

Rashica në 11-shen më të mirë në Bundesliga

3 September, 2018 @19:03

I mjaftoi vetëm 7 minuta lojë për t'u përfshirë në 11-shen më të mirë të xhiros së dytë në Bundesligën gjermane. Goli vendimtar i kohës shtesë nga gjuajtja e lirë në ndeshjen ndaj Eintracht Frankfurtit, ka bërë që Rashica të jetë njëri nga të përzgjedhurit e faqes së njohur Transfermarkt për formacionin e javës, përkrah yjeve të tjerë të Bundesligës si Lewandowski, Muller Szalai etj. Rashica në dy xhirot e para të kampionatit ishte rezervist në Werder Bremen, por pavarësisht këtij fakti, vushtrriasi ka qenë vendimtar në të dyja ndeshjet duke u inkuadruar në lojë më pas.

SINDRIT GURI

“Do ta jap maksimumin. Duhet t’i harrojmë miqësoret”

3 September, 2018 @18:27

Paraqitjet e mira në Belgjikë me skuadrën Oostende, e ka afruar në kombëtaren shqiptare edhe sulmuesin 24 vjeçar, Sindrit Guri.…

MIGJEN BASHA

“Mund të humbim prej të gjithëve, por edhe mund t’i mposhtim të gjithë”

3 September, 2018 @18:16

Pak ditë para ndeshjes Shqipëri - Izrael, njëri prej futbollistëve më me përvojë të kombëtares, Migjen Basha, ka dalur para…

HADËRGJONAJ & SHABANI

Kosova me dyer të hapura për Hadërgjonajn dhe Shabanin

3 September, 2018 @17:44

Përfaqësuesja e Kosovës shpreson ende për një afrim të mundshëm të dy futbollistëve të talentuar kosovarë, Meritan Shabani dhe Florent…

BERNARD CHALLANDES

“Kosova ka një të ardhme jashtëzakonisht të mirë”

FFK

3 September, 2018 @17:33

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka mbajtur sot konferencë për media, para dy ndeshjeve të rëndësishme në kuadër…

TRAJNERI I RI

Ramadani merr udhëheqjen e Feronikelit

3 September, 2018 @16:32

Menjëherë pas shkarkimit të Sulejman Starovës, klubi i Feronikelit ka emërtuar trajnerin e ri i cili do ta udhëheq…

TRAJNERI I DYTË QË LARGOHET NGA SUPERLIGA

Feronikeli shkarkon trajnerin Starova

3 September, 2018 @16:03

Ish kampioni i Kosovës, Feronikeli, edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka shkarkuar trajnerin shqiptar, Sulejman Starova sot. Starova,…

RIKTHIMI

Yaya Toure i kthehet ish ekipit

3 September, 2018 @14:48

Katër herë lojtari më i mirë i Afrikës dhe njeriu që ka fituar shumë trofe me ekipet e tij, Yaya…

5 PËR VIKEND

4 superderbi evropianë dhe 1 latin

9 November, 2018 @14:13

Katër super-derbi nga ligat evropiane dhe një tjetër që vjen nga Argjentina e largët për t'u kënaqur këtë fundjavë me…

WOLFSBURG-DORTMUND

BVB - 15 pa humbje

3 November, 2018 @19:36

Borussia e Dortmundit duket se ka mësuar nga java e kaluar humbën epërsinë në çastet e fundit kundër Herthas. Sot…

DORTMUND-HERTHA

Kalou kryen punë për Bayernin!

27 October, 2018 @17:58

Jadon Sancho dhe Salomon Kalou kanë shënuar nga dy herë në duelin kryesor të javës së dhjetë në Bundesligë. Vendasit…

FREIBURG-GLADBACH

Nga gjysma e fushës vendos rezultatin përfundimtar

26 October, 2018 @22:33

Gjysmë minute pasi nisi loja, Nils Petersen siguroi penallti për Freiburgun, të cilën e konvertoi në gol. Mysafirët nga Monchengladbach…

5 PËR FUNDJAVË!

‘El Clasico’ dhe të tjerat…

Design: O.K

26 October, 2018 @18:00

Pas mesjavës me top-ndeshje evropiane në Champions e Europa League, le të shohim 5 ndeshjet 'për të mos u humbur'…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga