Të gjitha lajmet

VENDOS FA

FA: S’ka dënim për Mustafin

FA: S’ka dënim për Mustafin

3 September, 2018 @19:27

Në fitoren e Arsenalit ndaj Cardiffit fundjavën që e lamë pas, njëri nga golashënuesit e londinezëve ishte Shkodran Mustafi, qendërmbrojtësi nga Gostivari. E golin e shënuar Mustafi e festoi 'me shqiponjë', gjë që shkaktoi debate dhe reagime nga disa media, madje disa prej tyre raportuan që Mustafi do të dënohet nga FA për shkak që festimi i tillë është 'provokim politik'. Mirëpo, FA mendoi ndryshe dhe sot njoftoi që për Mustafin nuk do të ketë kurrfarë dënimi, për shkak që ky festim nuk është asnjë lloj provokimi.

NGA TRANSFERMARKT.COM

Rashica në 11-shen më të mirë në Bundesliga

3 September, 2018 @19:03

I mjaftoi vetëm 7 minuta lojë për t'u përfshirë në 11-shen më të mirë të xhiros së dytë në Bundesligën…

SINDRIT GURI

“Do ta jap maksimumin. Duhet t’i harrojmë miqësoret”

3 September, 2018 @18:27

Paraqitjet e mira në Belgjikë me skuadrën Oostende, e ka afruar në kombëtaren shqiptare edhe sulmuesin 24 vjeçar, Sindrit Guri.…

MIGJEN BASHA

“Mund të humbim prej të gjithëve, por edhe mund t’i mposhtim të gjithë”

3 September, 2018 @18:16

Pak ditë para ndeshjes Shqipëri - Izrael, njëri prej futbollistëve më me përvojë të kombëtares, Migjen Basha, ka dalur para…

HADËRGJONAJ & SHABANI

Kosova me dyer të hapura për Hadërgjonajn dhe Shabanin

3 September, 2018 @17:44

Përfaqësuesja e Kosovës shpreson ende për një afrim të mundshëm të dy futbollistëve të talentuar kosovarë, Meritan Shabani dhe Florent…

BERNARD CHALLANDES

“Kosova ka një të ardhme jashtëzakonisht të mirë”

FFK

3 September, 2018 @17:33

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challandes, ka mbajtur sot konferencë për media, para dy ndeshjeve të rëndësishme në kuadër…

TRAJNERI I RI

Ramadani merr udhëheqjen e Feronikelit

3 September, 2018 @16:32

Menjëherë pas shkarkimit të Sulejman Starovës, klubi i Feronikelit ka emërtuar trajnerin e ri i cili do ta udhëheq…

TRAJNERI I DYTË QË LARGOHET NGA SUPERLIGA

Feronikeli shkarkon trajnerin Starova

3 September, 2018 @16:03

Ish kampioni i Kosovës, Feronikeli, edhe zyrtarisht ka bërë të ditur se ka shkarkuar trajnerin shqiptar, Sulejman Starova sot. Starova,…

MOHAMED SALAH

Salah kthehet i lënduar, mjekët thonë...

FOTO/ REUTERS

13 October, 2018 @18:42

Ylli egjiptian Mohamed Salah, është rikthyher te Liverpooli i lënduar nga ndeshjet kualifikuese për Kupën e Afrikës 2019. 26 vjeçari…

PLAYER OF THE MONTH

Lojtari i muajit shtator: Eden Hazard

12 October, 2018 @14:59

Ylli belg i Chelseat, pas performancave të shkëlqyera në muajin e kaluar ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë…

EDEN HAZARD

Nënshkrimi i kontratës, mes Chelseat e Realit

8 October, 2018 @20:36

Eden Hazard tashmë është në dilemë të vërtetë. Të nënshkruajë kontratë të re me Chelsean, apo të bëj lëvizjen e…

BALLON D'OR

11 yje të Premier Ligës në listë për Topin e Artë

8 October, 2018 @20:13

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Luka Modric dhe 11 yje të Premier Ligës do jenë në listën e 30 futbollistëve të…

LIVERPOOL - CITY

Penalltia e Mahrezit, lë Liverpoolin pa humbje

Foto: premierleague.com

7 October, 2018 @20:05

Dueli më interesant i xhiros në Premier Ligë ka përfunduar pa fitues, ndërsa Liverpool dhe Manchester City janë ndarë baraz,…

Të gjitha lajmet nga Premier League