Të gjitha lajmet

FANATIK

Vedat Muriqi është synim i Fatih Terimit

Vedat Muriqi është synim i Fatih Terimit

13 June, 2019 @14:09

E përdishtmja sportive turke, Fanatik, ka aguar sot me ballinën ku shihet sulmuesi i Kosovës, Vedat Muriqi.

Njeriu që shënoi 17 gola dhe 7 asistime në stinorin e fundit për ekipin e tij Rizespor dhe luajti jashtëzakonshëm për Kosovën në kualifikueset e qershorit, duke shënuar edhe gol ndaj Bullgarisë, thuhet të jetë synim i vetëm i Fatih Terimit për sulmin e Galatasarayit.

“Duke ditur se Galatasaray ka në plan shitjen e sulmuesit Diagne për 15 milionë euro dhe ndërprerjen e kontratës së huazimit të grekut Mitroglou, ekipi po kërkon në treg të futbollistëve zgjidhje për sulm. Dhe një sulmues nuk është në llogari, por minimum dy, që mund të shkojë edhe në tre. Por, nga tregu i ekipeve turke, Fatih Terim ka vetëm një synim. Ai është Vedat Muriqi,” ka shkruar gazeta në fjalë.

Gjithashtu, aty bëhet e ditur se nënkryetari i klubit të Galatasarayit ka bërë të ditur se maksimumi që do të ofrojë Galatasaray për transferimin e Muriqit është 3.5 milionë euro për Rizesporin dhe në rastin më të mirë edhe dhënien e një lojtari shtesë si kundërshpërblim përveç të hollave.

Rizespor më parë kishte bërë të ditur se për kosovarin kërkon 10 milionë euro dëmshpërblim. Muriqi ka kontratë edhe një vjet me ekipin nga Deti i Zi.

Përveç Galatasarayit, Muriqi është përfolur si përforcim i mundshëm i Fenerbahçes, Toulouse‘it dhe Real Betisit.

KOSOVA U21 - TURQIA U21

Çfarë ekipi! Kosova U21 lidere e Grupit

11 June, 2019 @21:46

Me fitore të thellë me një lojë të mrekullueshme, Kosova U21 e drejtuar nga Rafet Prekazi dhe ndihmësi i tij…

KOLUMNE

Kosova nuk vdes kurrë

Fotot: FFK

11 June, 2019 @20:04

Pasi që nuk jam konsumues dhe rrjedhimisht kurrë nuk kam qenë i dehur apo ‘lartë’, nuk di sa zgjatin këto…

STARTUESIT

Prekazi nuk e ndërron ekipin fitues

11 June, 2019 @19:54

Pas fitores ndaj Andorrës U21 në start të kualifikimeve për EURO 2021, selektori i Kosovës U21 Rafet Prekazi nuk ka…

BERNARD CHALLANDES

Nuk ka qenë fitore fizike, por mentale

TOPSPORTI/ A. P.

11 June, 2019 @14:48

Njeriu që nuk di për humbje me Kosovën si në ndeshje miqësore ashtu edhe në ato zyrtare, Bernard Challandes ka…

KRASIMIR BALAKOV

Gabimet bullgare dhe cilësia e Kosovës

Foto: lap.bg

11 June, 2019 @14:39

Selektori i ri i Bullgarisë, Krasimir Balakov, në deklaratë për media pas humbjes nga Kosova ka numëruar cilësitë e ekipit…

Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja