Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIGA e DYTË

Vjosa triumfon, rikthehet në pozitën e dytë

Vjosa triumfon, rikthehet në pozitën e dytë


8 March, 2022 @16:51

Skuadra e Vjosës, ka arritur një fitore ndaj Dardanët me rezultat 4-2.

Golat për Vjosën shënuan Ardit Gashi, Qerim Tershana dhe Përprim Livoreka, kurse goli i katër ishte augotol.

TABELA AKTUALE

Vjosa me këtë fitore ngritet përsëri në pozitën e dytë me 39 pikë dhe vazhdon ndjekjen e kreut që është Rilindja 1974 me 41 pikë.

Në anën tjetër Dardanët me 21 pikë gjendet në pozitën e nëntë në Ligën e Dytë.


KOMISIONI DISIPLINOR

Dënohet trajneri i Rahovecit

FFK Liga e parë

Dënohet trajneri i Rahovecit

08/03/22 @ 16:13

GJYQTARËT E XHIROS XXIV

Dardan Çaka në derbin e madh

FFK Superliga

Dardan Çaka në derbin e madh

08/03/22 @ 16:03

DUELET QË MUND TË VENDOSIN RENDITJEN

Në kërkim të rastit për ikje nga ndjekësit

FFK Superliga

Në kërkim të rastit për ikje nga ndjekësit

08/03/22 @ 14:32

MEDIA TALK

Edhe Christensen te Barcelona!

Premier League/La Liga/Transfere

Edhe Christensen te Barcelona!

08/03/22 @ 11:56

FIFA

Futbollistët e huaj, mund të shkëpusin kontratat me ekipet ruse

International/Sportistë shqiptarë në botë

Futbollistët e huaj, mund të shkëpusin kontratat me ekipet ruse

08/03/22 @ 00:01

TOTTENHAM 5-0 EVERTON

Kane fenomenal, Tottenham fut Evertonin në ethe të rënies nga liga!

Premier League

Kane fenomenal, Tottenham fut Evertonin në ethe të rënies nga liga!

07/03/22 @ 23:11

RUSI

Bernard Berisha 77min. në humbje

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bernard Berisha 77min. në humbje

07/03/22 @ 19:57

DARDANIA

Nimon Nikqi 15-vjeçar debuton te Dardania

FFK Liga e Dytë

Nimon Nikqi 15-vjeçar debuton te Dardania

07/03/22 @ 15:43

LIGA e DYTË

Dardania triumfon ndaj Lepencit

FFK Liga e Dytë

Dardania triumfon ndaj Lepencit

06/03/22 @ 20:27

LIGA e DYTË

KEK-u lehtë kundër Bashkimit

FFK Liga e Dytë

KEK-u lehtë kundër Bashkimit

06/03/22 @ 20:23

LIGA e DYTË

Lorik Dobratiqi ngrit Shkëndijën në pozitën e dytë

FFK Liga e Dytë

Lorik Dobratiqi ngrit Shkëndijën në pozitën e dytë

06/03/22 @ 20:16

RILINDJA - RILINDJA 1974

Granit Kelmendi bëhet hero i ndeshjes, Rilindja 1974 vazhdon kryesimin

FFK Liga e Dytë

Granit Kelmendi bëhet hero i ndeshjes, Rilindja 1974 vazhdon kryesimin

04/03/22 @ 21:05

GJAKOVA - MINATORI

Gjakova deklason Minatorin, Rrustemaj shënon 5 gola

FFK Liga e Dytë

Gjakova deklason Minatorin, Rrustemaj shënon 5 gola

04/03/22 @ 20:47

VJOSA 2-1 DARDANIA

Livoreka e Gashi për fitore, Vjosa në krye

FFK Liga e Dytë

Livoreka e Gashi për fitore, Vjosa në krye

31/10/21 @ 18:27

LIGA e DYTË

Prizreni-Behari, ndërpritet ndeshja në minutën e 17’

FFK Liga e Dytë

Prizreni-Behari, ndërpritet ndeshja në minutën e 17’

01/10/21 @ 22:40

LIGA e DYTË

Dardanët deklasojnë KEK-un, shkaktojnë humbjen e parë

FFK Liga e Dytë

Dardanët deklasojnë KEK-un, shkaktojnë humbjen e parë

01/10/21 @ 22:01

LIGA e DYTË

Kosova VR fiton pas 3 xhirove, hattrick nga Shkëlzen Miftari

FFK Liga e Dytë

Kosova VR fiton pas 3 xhirove, hattrick nga Shkëlzen Miftari

01/10/21 @ 21:43


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e Dytë