Të gjitha lajmet

1/4: LEIPZIG - MARSEILLE

Werner për epërsinë e Leipzigut

Werner për epërsinë e Leipzigut

5 April, 2018 @23:14

RB Leipzig
Olympique Marseille
RB Leipzig 1 : 0 Olympique Marseille
T.Werner 45+1'

Red Bull Arena (Leipzig)

Një gol i Timo Werner ishte i mjaftueshëm që Leipzigu ta fitojë duelin e parë çerekfinal përballë Marseillet.

Werner shënoi pas një kundërsulmi fantastik të vendasve, ndërsa gola të tjerë deri në fund të duelit nuk pati.

Kjo fitore lë gjithçka të hapur për ndeshjen e kthimit në Francë javën e ardhshme, me Marseillen që edhe sonte dëshmoi që është skuadër shumë mirë e organizuar, përkundër humbjes së pësuar.1/4: LAZIO - SALZBURG

Goli i Berishës, s’mjaftoi ndaj Lazios

Fotot: uel

5 April, 2018 @23:01

Mesfushori i reprezentacionit të Kosovës, Valon Berisha, ka shënuar golin e barazimit të ekipit të tij Salzburg, 1-1, nga penalltia,…

1/4: ARSENAL - CSKA MOSCOW

‘Poker’ londinez për gjysmëfinale

5 April, 2018 @22:49

Në garën e vetme e cila ia mundëson shpëtimin e sezonit, Arsenali ka zhvilluar paraqitje fantastike ndaj CSKA Moskës, duke…

1/4: ATLETICO - SPORTING

45 minuta mjaftojnë për Atleticon

Foto: uel

5 April, 2018 @22:49

Atletico Madrid ka shënuar fitore me rezultat 2-0 ndaj Sportingut të Lisbonës sonte në përballjen e parë çerekfinale të Europa…

XHIRO XXVI

Terminet dhe referët e xhiros XXVI në Superligë

BOROZANI/ Arian Paçarizi

5 April, 2018 @17:09

FFK-ja ka publikuar terminet dhe zyrtarët e ndeshjeve të xhiros XXVI në Superligë. Të gjitha ndeshjet do të luhen në…

JAVA XXIV

Liga e Parë, terminet e xhiros XXIV

5 April, 2018 @16:46

Janë përcaktuar terminet për xhiron XXIV të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Ndeshjet do të luhen me 7…

1/4: LIVERPOOL - CITY

Liverpool fantastik, deklason Cityn dhe bën hap drejt gjysmëfinaleve

Foto: UCL

4 April, 2018 @22:40

Përkundër parashikimeve dhe faktin që City llogaritej favorit, Liverpooli ka zhvilluar një super paraqitje në ‘Anfield Road’ sonte, duke fituar…

THOMAS STRAKOSHA

Strakosha bën xhiro në internet me super pritje

Foto: via google images

25 November, 2018 @20:34

Portieri i kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha, është duke bërë xhiro nëpër internet me pritjen që i bëri goditjes së fortë…

LAZIO - MILAN

Correa në shtesa s’lejon fitoren e Milanit

Foto: ACMilan/fb

25 November, 2018 @20:04

Ka përfunduar me barazim dueli i ditës në Romë, ndërmjet Lazios dhe Milanit. Të dyja golat erdhën në 15…

EMPOLI - ATALANTA

Dueli shqip vendoset në kohën shtesë me përmbysje

25 November, 2018 @16:59

Përvojë e Matias Silvestre ka përcaktuar fituesin e derbit të shqiptarëve në Serie A, ku luajtën Empoli i Frederic Veselit…

UDINESE - ROMA

Udinese e Behramit befason Romën

Foto: Udinese Official/fb arkiv

24 November, 2018 @17:07

Udinese, ku luan Valon Behrami, nuk dinte për fitore në Serie A që nga shtatori. Dhe pak kush besonte se…

KOLUMNE

Top ndeshjet e fundjavës!

Design: Olsen Kraja

23 November, 2018 @12:35

TOP 5 duelet e fundjavës nën llupën e Luan Morinës, që parashikon duelet më interesante për këtë vikend. 1.…

Të gjitha lajmet nga Serie A