Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STAMFORD BRIDGE

Zappacosta i kthehet Italisë

Foto: B/R

Zappacosta i kthehet Italisë


24 August, 2021 @11:12

Mbrojtësi i djathtë i Chelseat, Davide Zappacosta, do t’i kthehet Serie A-së, pasi që ka arritur marrëveshje me Atalantan.

Futbollisti 29-vjeçar ka qenë i Atalantës në vitin 2015 para se të kalojë te Torinoja dhe pas kësaj të nënshkuajë për Chelsean më 2017.

Zappacosta ka bërë 26 paraqitje në Premier Ligë, duke shënuar një herë për ekipin nga Stamford Bridge.

Thomas Tuchel, trajner i Chelseat, ka dhënë leje për largimin e Zappacostas, pasi që Cesar Azpilicueta dhe Reece James janë para italianit si përzgjedhje e gjermanit.


URUGUAJANI

Lë Arsenalin për Fiorentinën

Premier League/Serie A/Transfere

Lë Arsenalin për Fiorentinën

24/08/21 @ 20:13

NDESHJET E SHTATORIT

Mirret vendimi! Ekipet e Premier Ligë nuk lirojnë lojtarët

Kualifikimet për Botëror/Premier League

Mirret vendimi! Ekipet e Premier Ligë nuk lirojnë lojtarët

24/08/21 @ 19:45

MIQËSORE

Molliqaj sjell fitoren për Vjosën

FFK Liga e Dytë

Molliqaj sjell fitoren për Vjosën

24/08/21 @ 19:01

KOSOVA U21

Nees publikon listën e Kosovës U21 kundër Anglisë

Përfaqësuesja

Nees publikon listën e Kosovës U21 kundër Anglisë

24/08/21 @ 14:09

SUPERLIGA TURKE

Galatasaray fiton me përmbysje

International

Galatasaray fiton me përmbysje

23/08/21 @ 23:40

WEST HAM 4-1 LEICESTER

Antonio rekoder i West Ham, Moyes lider i Premier League

Premier League

Antonio rekoder i West Ham, Moyes lider i Premier League

23/08/21 @ 23:22

URUGUAJANI

Lë Arsenalin për Fiorentinën

Premier League/Serie A/Transfere

Lë Arsenalin për Fiorentinën

24/08/21 @ 20:13

NDESHJET E SHTATORIT

Mirret vendimi! Ekipet e Premier Ligë nuk lirojnë lojtarët

Kualifikimet për Botëror/Premier League

Mirret vendimi! Ekipet e Premier Ligë nuk lirojnë lojtarët

24/08/21 @ 19:45

WEST HAM 4-1 LEICESTER

Antonio rekoder i West Ham, Moyes lider i Premier League

Premier League

Antonio rekoder i West Ham, Moyes lider i Premier League

23/08/21 @ 23:22

BBC SPORT

Ekipet e PremierLigës, po shqyrtojnë mos lirimin e lojtarëve për kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Premier League

Ekipet e PremierLigës, po shqyrtojnë mos lirimin e lojtarëve për kombëtare

23/08/21 @ 22:34

OLYMPIQUE LYON

Juninho pret Shaqirin te Lyon

Premier League/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Juninho pret Shaqirin te Lyon

23/08/21 @ 09:45

XHERDAN SHAQIRI

Liverpool pajtohet, Shaqiri drejt Lyonit

Premier League/Ligue 1/Transfere

Liverpool pajtohet, Shaqiri drejt Lyonit

22/08/21 @ 21:43

CITY - NORWICH

Rashica 90 minuta, Norwich deklasohet nga kampioni

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 90 minuta, Norwich deklasohet nga kampioni

21/08/21 @ 17:52

LIVERPOOL - BURNLEY

Fitore në Anfield, Liverpooli merr pikët e plota

Premier League

Fitore në Anfield, Liverpooli merr pikët e plota

21/08/21 @ 15:22

11-SHET

Rashica startues kundër kampionit

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica startues kundër kampionit

21/08/21 @ 15:06

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

20/08/21 @ 17:25


 
Të gjitha lajmet nga Premier League