Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

WEST HAM 4-1 LEICESTER

Antonio rekoder i West Ham, Moyes lider i Premier League

Antonio rekoder i West Ham, Moyes lider i Premier League


23 August, 2021 @23:22

Michail Antonio është bërë golashënues rekorder i Premier Leagues për ëest Ham United, derisa ekipi i tij ka demoluar në shtëpi Leicester Cityn në London Stadium.

Antonio ka festuar duke e çuar kartonin e imazhit të tij pasi që shënoi golin e 48 të klubit, për të thyer rekordin e legjendës së klubit Paolo Di Canio.

David Moyes trajner, tashmë po e sheh ekipin e tij si lider në Premier League, ndërsa ekipi po luan mirë dhe po tregon lojëra të fuqishme. Sa i përket statistikës, kjo është vetëm hera e dytë që çekanët po fitojnë dy ndeshjet e para të sezonit në Premiership.

West Ham United - Leicester City 4-1 [Fornals 26, Benrahma 56, Antonio 80, 84 - Tielemans 69].

E Leicester City luajti me një lojtar më pak prej minutës së 40 të ndeshjes, pasi që Ayoze Perez mori të kuqen.


SAMPDORIA - MILAN

Brahim Diaz për start të mbarë

Serie A

Brahim Diaz për start të mbarë

23/08/21 @ 22:49

BBC SPORT

Ekipet e PremierLigës, po shqyrtojnë mos lirimin e lojtarëve për kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Premier League

Ekipet e PremierLigës, po shqyrtojnë mos lirimin e lojtarëve për kombëtare

23/08/21 @ 22:34

PRISHTINA

Leotrim Krasniqi rikthehet te Prishtina

FFK Superliga

Leotrim Krasniqi rikthehet te Prishtina

23/08/21 @ 21:06

LLAPI

Sunaj Keqi ndahet me Llapin

FFK Superliga

Sunaj Keqi ndahet me Llapin

23/08/21 @ 20:49

TEAM OF THE WEEK

Superliga - Formacioni i javës (1)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (1)

23/08/21 @ 20:05

BAYERN

Në mëngjes, e sigurojnë edhe për 4 vite

Bundesliga/Transfere

Në mëngjes, e sigurojnë edhe për 4 vite

23/08/21 @ 09:52

OLYMPIQUE LYON

Juninho pret Shaqirin te Lyon

Premier League/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Juninho pret Shaqirin te Lyon

23/08/21 @ 09:45

LEVANTE 3-3 REAL MADRID

Karton i kuq, mbrojtësi portier, Vinicius shpëton pikën për Realin

La Liga

Karton i kuq, mbrojtësi portier, Vinicius shpëton pikën për Realin

23/08/21 @ 00:03

BBC SPORT

Ekipet e PremierLigës, po shqyrtojnë mos lirimin e lojtarëve për kombëtare

Kualifikimet për Botëror/Premier League

Ekipet e PremierLigës, po shqyrtojnë mos lirimin e lojtarëve për kombëtare

23/08/21 @ 22:34

OLYMPIQUE LYON

Juninho pret Shaqirin te Lyon

Premier League/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Juninho pret Shaqirin te Lyon

23/08/21 @ 09:45

XHERDAN SHAQIRI

Liverpool pajtohet, Shaqiri drejt Lyonit

Premier League/Ligue 1/Transfere

Liverpool pajtohet, Shaqiri drejt Lyonit

22/08/21 @ 21:43

CITY - NORWICH

Rashica 90 minuta, Norwich deklasohet nga kampioni

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 90 minuta, Norwich deklasohet nga kampioni

21/08/21 @ 17:52

LIVERPOOL - BURNLEY

Fitore në Anfield, Liverpooli merr pikët e plota

Premier League

Fitore në Anfield, Liverpooli merr pikët e plota

21/08/21 @ 15:22

11-SHET

Rashica startues kundër kampionit

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica startues kundër kampionit

21/08/21 @ 15:06

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

20/08/21 @ 17:25

EMIRATES

Odegaard i Arsenalit, mungon në fundjavë

Premier League/La Liga/Transfere

Odegaard i Arsenalit, mungon në fundjavë

20/08/21 @ 09:31

LEEDS UNITED

Kontratë e re për Patrick Bamford

Premier League

Kontratë e re për Patrick Bamford

19/08/21 @ 18:21

EMIRATES

Arsenal kompleton Odegaardin

Premier League/La Liga/Transfere

Arsenal kompleton Odegaardin

19/08/21 @ 15:05


 
Të gjitha lajmet nga Premier League