Të gjitha lajmet

TRANSFERI

Zhdrella te Drita

Zhdrella te Drita

27 March, 2014 @23:25

Njëri ndër mesfushorët më të mirë që ka prodhuar Kosova në vitet e fundit, Mentor Zhdrella, është futbollisti më i ri i Dritës së Gjilanit. 

Ish ylli i Hysit me shuarjen e klubit kishte mbetur pa angazhman derisa e kishin kërkuar shumë skuadra kosovare, në mes të tyre edhe kampionja aktuale Prishtina - por pa sukses. 

Sot ai në llogarinë e tij personale në rrjetin social Facebook, ka bërë të ditur se ka nënshkruar me ekipin gjilanas, Drita. 

Drita që udhëhiqet nga Arbnor Morina tashmë do ta ketë në dispozicion edhe një mesfushor ideal që është me tipare sulmuesi, derisa me transferimin e tij bardhekaltërit nga Gjilani përfitojnë tani edhe nga gjuajtjet e lira - gjë të cilën e ka specialitet Zhdrella. 

Zhdrella është zgjedhur futbollisti më i mirë i vitit në Kosovë nga Federata e Futbollit të Kosovës katër herë në pesë vitet e fundit. 

Drita ndërkaq, në pjesën pranverore nuk ka arritur ende të shijojë fitoren pasi që në katër ndeshjet e para ka regjistruar vetëm një pikë dhe atë si vendas - derisa tre ndeshjet tjera të zhvilluara si mysafir i ka humbur. Ekipi i Arbnor Morinës gjindet në pozitën e shtatë të tabelës së klasifikimit me 27 pikë nga 21 ndeshje dhe në xhiron e radhës pret Drenicën në Gjilan. 

NEROAZZURRI

S’ka fitore

REUTERS

27 March, 2014 @22:53

Inter ka harruar fitoret në Giuseppe Meazza. Ekipi i udhëhequr nga ëalter Mazzarri nuk ka arritur që të dalë fitues…

EMISIONI

Kosova-Haiti, në syrin e Canal+

BOROZANI/Erdis Driza

27 March, 2014 @18:25

Ja se si e transmetoi Canal+ ndeshjen e parë miqësore ndërkombëtare të Kosovës, Kosova-Haiti. Si u pa Kosova-Haiti në syrin e…

PEJË

Autogoli, mban Prishtinën në lojë

BOROZANI/Erdis Driza

27 March, 2014 @17:40

Prishtina ka arritur të shënojë fitore në mysafirllëkun e vështirë ndaj Besës sot në Pejë. Golin prishtinasve ia ka ‘falur’…

PAUL SCHOLES

Durim për Moyes, kritika për Arsenalin

REUTERS

27 March, 2014 @15:37

Legjenda e Manchester Unitedit, Paul Scholes, ka qenë mysafir i Sky Sports në natën ku dy skuadrat e Manchesterit u…

LIVERPOOL - PORTO

Liverpool vs. Porto, 11-shet startuese

9 April, 2019 @19:58

Me fillim nga ora 21:00, në “Anfield Road” në kuadër të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve mes vete përballen Liverpooli…

TOTTENHAM - MAN CITY

Tottenham vs. Man City, 11-shet startuese

9 April, 2019 @19:55

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Tottenhamit dhe Cityt, skuadra të cilat sonte mes vete ndeshjen në ndeshjen…

PARA FILLIMIT TË INTERCONTINENTAL CUP

Synohet trofeu

Foto: FKH

9 April, 2019 @0:15

Sfida shumë të rëndësishme ditëve në vijim e presin edhe Kosovën U19 në hendboll. Edhe për grupmoshën U19 zhvillohet gara…

DRENICA vs. PRISHTINA VOLLEY

PrishtinaVolley mposht Drenicën

Foto: PrishtinaVolley/fb

9 April, 2019 @0:01

Dueli i fundit i xhiros së parafundit të Superligës së Kosovës për meshkuj në volejboll ndërmjet Drenicës dhe Prishtinës ka…

CHELSEA - WEST HAM

Hazard superior, Chelsea i treti

Foto: premierleague.com

8 April, 2019 @23:36

Thjesht dhe i vetëm, me brilancën e një dhjetësheje klasike, mesfushori belg i Chelseat, Eden Hazard ka fituar ndeshjen për…

Të gjitha lajmet nga