Të gjitha lajmet

GARETH BALE

Zyrtarisht i Realit

REUTERS

Zyrtarisht i Realit

1 September, 2013 @23:26

Gareth Bale është lojtari më i ri i Real Madridit. Futbollisti uellsian ka nënshkruar kontratë 6 vjeçare me klubin madrilen.

Pas dy muajsh negociatave, më në fund skuadrat Real Madrid dhe Tottenham arritën të gjejnë gjuhë të përbashkët për ta realizuar transferin e yllit 24 vjeçar për një çmim astronomik.

Megjithëse palët nuk e kanë publikuar zyrtarisht çmimin e dëmshpërblimit, sipas Press Association Sport mësohet sy dëmshpërblimi kap vlerën e 100 milionë eurove, që e bën këtë transfer më të shtrejtin në histori të futbollit.

“Kam kaluar gjashtë vite shumë të lumtura në Tottenham, por tani është koha e duhur për të thënë lamtumirë,” ka thënë Bale me rastin e transferimit të tij në Real.

NGA KONFERENCA

UEFA rekomandon përfundimin e të gjitha kampionateve dhe garave të Kupës

21 April, 2020 @17:15

Në mbledhjen e sotme të UEFA-së me 55 anëtarët e saj, është shqyrtuar kalendari i garave për çdo shtet dhe…

ARSENAL

Shkodran Mustafi ndihmon me 16 mijë racione komunitetin

Foto: Arsenal.com

17 April, 2020 @23:28

Shkodran Mustafi që ka festuar sot ditëlindjen e 28 të tij ka bërë një donacion në The Arsenal Foundation, duke…

E FUNDIT

Legjenda angleze ndërron jetë pasi doli pozitiv në coronavirus

17 April, 2020 @12:46

Njëri ndër futbollistët legjendar të Leeds Unitedit, Norman Hunter, ka ndërruar jetë sot në spital pasi që ishte duke u…

ARSENAL

Futbollistët e Arsenalit s’kanë pranuar reduktimin e pagave

14 April, 2020 @22:53

Topçinjtë i kanë thënë yjeve të ekipit se situata në klub do të përkeqësohet nëse stinori aktual anulohet ose vazhdon…

NEWCASTLE UNITED

Newcastle shitet për £300mln

14 April, 2020 @22:12

Newcastle United është gati për t’u marrë në duar të sigurta. Pronari i ekipit Mike Ashley është shumë afër nënshkrimit…

Të gjitha lajmet nga Premier League