Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LIDER

Derbi i Prishtinës

BOROZANI/Erdis Driza

Derbi i Prishtinës


1 September, 2013 @19:23

Prishtina ka arritur të shënojë fitore në derbin e mjegullt të Superligës së Kosovës, që nisi me gaz lotsjellës ndaj tifozëve, iu shty starti derisa u qetësuan gjakrat dhe përkundër se ia nisi me diell, përfundoi me reflektorë të ndezur në stadium. 

Golin e vetëm në ndeshjen e tensionuar në disa raste e ka shënuar kapiteni prishtinas, Azem Ahmeti, që me një goditje precize nga mbi 20 metra në minutën e 75-të të takimit ka bërë dallimin ndërmjet kampionit dhe nënkampionit aktual, Trepçës 89. 

Mitrovicasit në 20 minutat e fundit të takimit luajtën me dhjetë veta pasi që Drilon Musa morri kartonin e dytë të verdhë nga gjyqtari Bejtë Fejzullahu dhe u përshëndet nga ndeshja. 

Rast ideal për Trepçën 89 në pjesën e parë ka shpërdoruar i rikthyeri, Kreshnik Rexha, që nuk ka arritur të shënojë përkundër se ka dalë vetë para portierit prishtinas Kushtrim Mushica. 

Me këtë fitore, Prishtina ka marrë lidershipin në Superligën e Kosovës. 

Fitorja e parë për vushtrriasit

 

Llamkos Kosova ka regjistruar fitoren e parë të stinorit sot duke e mposhtur Drenicën 2-1. Në fakt, mysafirët kuqezinj kanë qenë të parët që kanë kaluar në epërsi me anë të golit të Qemal Elshanit. 

Mirëpo, në pjesën e dytë vushtrriasit kishin përgatitur një muhabet tjetër, ku i disponuari Liridon Ahmeti ka shënuar dy herë për të përmbysur rezultatin, sjellë fitoren për Llamkosin dhe për të regjistruar fitoren e parë në Superligë këtë stinor. 

Pampurët importojnë pikë

 

Fushë Kosova ka importuar një pikë tejet të rëndësishme nga Hajvalia sot. Djelmoshat e Zylkifli Obërtnicës kanë arritur të shënojnë gol dy minuta pa përfunduar takimi nëpërmjet Leutrim Beqirit për të anuluar epërsinë e hershme të Hajvalisë. 

Derbi i komshinjëve, pa gola

 

Komshinjtë, Drita dhe Ferizaj, kanë ndarë pikët në Gjilan. Drita dominoi në pjesë të parë me disa raste të huqura nga Florim Berisha, prej të cilave një e qindpërqindrë. Ndërsa në pjesën e dytë, sidomos kah finishi i ndeshjes, Ferizaji ka marrë iniciativë të plotë duke rrezikuar seriozisht, por fitorja nuk erdhi. 

Shkumbin Salihu dhe Qëndrim Dautaj u dalluan me raste për shënim, ndërsa Egzon Shabani dhe Driton Vokshi në dy raste goditën shtyllën e portierit gjilanas - që në fund dëshpëroi ferizajasit. 

Bardhë në Merdarë

 

Llapjanët nuk kanë arritur të mposhtin Ferronikelin në Merdarë sot. Përkundër rastit më të mirë të ndeshjes nga Mentor Zhdrella në pjesën e parë, kur goditi shtyllën, Hysi dhe Ferronikeli në fund u pajtuan me një 0-0 të zbehtë. 

Rezultatet dhe tabela aktuale.RAIFFEISEN SUPERLIGA, SOT

Drita-Ferizaji 0-0
Hysi-Ferronikeli 0-0
Hajvalia-Fushë Kosova 1-1 Qëndrim Sejdiu 6' - Muhabi Bushi 88'
Llamkos Kosova V-Drenica 2-1 Liridon Ahmeti 47', 75' - Qemal Elshani 25'

ARSENAL

Wenger din dhe ia del

Premier League

Wenger din dhe ia del

01/09/13 @ 19:03

KOMBËTARJA

Mehmeti, emri i ri te kuqezinjtë

Kombëtarja

Mehmeti, emri i ri te kuqezinjtë

01/09/13 @ 17:30

LIVERPOOL

Sturridge, mposht të gjithë

Premier League

Sturridge, mposht të gjithë

01/09/13 @ 17:08

REAL

Isco në top formë

La Liga

Isco në top formë

01/09/13 @ 16:53

HAMSIK

Ia kalon Gerrardit

Premier League/Serie A

Ia kalon Gerrardit

01/09/13 @ 11:36

BIANCONERI

Juventus, i pamëshirshëm

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Juventus, i pamëshirshëm

01/09/13 @ 00:08

SCHALKE

Me Boatengun arrin fitorja e parë

Bundesliga

Me Boatengun arrin fitorja e parë

31/08/13 @ 21:11

NAPOLI

Hamsik, i pandalshëm

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Hamsik, i pandalshëm

31/08/13 @ 20:50

PAS SUPERKUPËS

Batatina: Objektivi, titulli kampion!

FFK Superliga

Batatina: Objektivi, titulli kampion!

18/08/21 @ 12:30

TROFEU

Reagimi i Llapit pas trofeut të fituar

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Reagimi i Llapit pas trofeut të fituar

17/08/21 @ 23:49

SUPERKUPA: PRISHTINA - LLAPI

Llapi mposhtë kampionin, fiton Superkupën

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Llapi mposhtë kampionin, fiton Superkupën

17/08/21 @ 23:18

BALLKANI

Ballkani përforcon portën me portierin kampion

FFK Superliga/Transfere

Ballkani përforcon portën me portierin kampion

17/08/21 @ 18:38

KLINË

Dy përforcime me përvojë të Dukagjini

FFK Superliga/Transfere

Dy përforcime me përvojë të Dukagjini

17/08/21 @ 12:45

SUPERKUPA

Çaka kryesor në fushë, Kastrati në VAR

Superkupa e Kosovës/FFK Superliga

Çaka kryesor në fushë, Kastrati në VAR

16/08/21 @ 22:22

GJAKOVË

Edhe një përforcim për Vëllaznimin, i fundit i verës

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Edhe një përforcim për Vëllaznimin, i fundit i verës

16/08/21 @ 19:26

TRANSFER

Nga Prishtina në Klinë, Vitija ribashkohet me Dallkun

FFK Superliga/Transfere

Nga Prishtina në Klinë, Vitija ribashkohet me Dallkun

16/08/21 @ 19:01

TRANSFERE

Drita huazon dy futbollistë në Ligën e Parë

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Transfere

Drita huazon dy futbollistë në Ligën e Parë

16/08/21 @ 18:48

PAS LARGIMIT

Mankenda: Fanella e Prishtinës, privilegj

FFK Superliga/Transfere

Mankenda: Fanella e Prishtinës, privilegj

16/08/21 @ 15:53


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga