Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ARSENAL

Wenger din dhe ia del

REUTERS

Wenger din dhe ia del


1 September, 2013 @19:03

Arsenal ka fituar derbin e Londrës veriore duke e mposhtur rivalin e përbetuar, Tottenham, 1-0. Golin e vetëm në ndeshje e shënoi sulmuesi françez, Olivier Giroud. 

Arsenal dominoi në të shumtën e rasteve, derisa në pjesën e dytë Tottenham mundohej për të bërë diçka më shumë, por përkundër rasteve - gol nuk kishte. 

Në atë kohë, Wenger iu koncentrua kundërsulmeve të shpejta që i udhëhiqte Tomas Rosicky e tentonte t’i kryej Theo ëalcott. 

Në fund, fitore e merituar e Arsenalit, derisa Wenger del fitues përsëri përballë kritikëve. I rikthyeri, Mathieu Flamini, luajti sot, derisa Tottenham që bëri shtatë transfere gjatë verës, me shumicën e tyre në fushë, regjistroi humbjen e parë të pikëve këtë stinor, pas dy fitoreve me radhë


KOMBËTARJA

Mehmeti, emri i ri te kuqezinjtë

Kombëtarja

Mehmeti, emri i ri te kuqezinjtë

01/09/13 @ 17:30

LIVERPOOL

Sturridge, mposht të gjithë

Premier League

Sturridge, mposht të gjithë

01/09/13 @ 17:08

REAL

Isco në top formë

La Liga

Isco në top formë

01/09/13 @ 16:53

HAMSIK

Ia kalon Gerrardit

Premier League/Serie A

Ia kalon Gerrardit

01/09/13 @ 11:36

BIANCONERI

Juventus, i pamëshirshëm

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Juventus, i pamëshirshëm

01/09/13 @ 00:08

SCHALKE

Me Boatengun arrin fitorja e parë

Bundesliga

Me Boatengun arrin fitorja e parë

31/08/13 @ 21:11

NAPOLI

Hamsik, i pandalshëm

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Hamsik, i pandalshëm

31/08/13 @ 20:50

PARIS

Fitore në minutat shtesë

Ligue 1

Fitore në minutat shtesë

31/08/13 @ 19:13

TREPÇA

Shkupolli shkëlqen në fitoren e parë

FFK Superliga

Shkupolli shkëlqen në fitoren e parë

31/08/13 @ 18:55

ABRAHAM

Kompletohet transferi, Mourinho siguron Abrahamin

Premier League/Serie A/Transfere

Kompletohet transferi, Mourinho siguron Abrahamin

17/08/21 @ 12:18

ARSENAL

Kontratë e re, Xhaka mbetet në Arsenal

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Kontratë e re, Xhaka mbetet në Arsenal

16/08/21 @ 19:13

MEDIA TALK

Conte pranë Arsenalit!

Premier League/Serie A/Transfere

Conte pranë Arsenalit!

16/08/21 @ 15:18

TOTTENHAM - MANCHESTER CITY

Son vendimtar, kampioni e nis me humbje

Premier League

Son vendimtar, kampioni e nis me humbje

15/08/21 @ 19:29

NORWICH - LIVERPOOL

77 minuta për Rashicën në debutim, Liverpooli pa telashe

Premier League

77 minuta për Rashicën në debutim, Liverpooli pa telashe

14/08/21 @ 20:25

EVERTON - SOUTHAMPTON

Rafael Benitez fillon me fitore karrierën te Evertoni

Premier League

Rafael Benitez fillon me fitore karrierën te Evertoni

14/08/21 @ 18:14

CHELSEA - PALACE

Chelsea e nis fuqishëm, debutuesi me gol

Premier League

Chelsea e nis fuqishëm, debutuesi me gol

14/08/21 @ 18:07

LEICESTER - WOLVES

Leicester rrëmben 3 pikëshin me Vardyn

Premier League

Leicester rrëmben 3 pikëshin me Vardyn

14/08/21 @ 18:00

11-SHET STARTUESE

Rashica debuton si startues te Norwich

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica debuton si startues te Norwich

14/08/21 @ 17:32

11-SHET STARTUESE

Thucel me 3-4-3 ndaj Crystal Palace

Premier League

Thucel me 3-4-3 ndaj Crystal Palace

14/08/21 @ 15:28


 
Të gjitha lajmet nga Premier League