Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

WESTFALEN

Dortmund 100%

Dortmund 100%


1 September, 2013 @19:53

Borussia Dortmund prej sot udhëheq e vetme në Bundesligë. Nxënësit e Jurgen Klopp kanë arritur të shënojnë fitore në derbin ndaj Eintracht Frankfurtit si mysafir 1-2 dhe me këtë fitore kanë mbetur ekipi i vetëm në ligën elite gjermane që pas katër xhirove kanë rekord të qindpërqindtë, katër fitore. 

Njeriu i ndeshjes ka qenë mesfushori ofanziv armen, Henrikh Mkhitaryan, i cili ka shënuar dy golat e milionerëve sot në Commerzbank Arena të Frankfurtit. 

Rezultatet dhe tabela pas xhiros së katërt.

 


LIDER

Derbi i Prishtinës

FFK Superliga

Derbi i Prishtinës

01/09/13 @ 19:23

ARSENAL

Wenger din dhe ia del

Premier League

Wenger din dhe ia del

01/09/13 @ 19:03

KOMBËTARJA

Mehmeti, emri i ri te kuqezinjtë

Shqipëria

Mehmeti, emri i ri te kuqezinjtë

01/09/13 @ 17:30

LIVERPOOL

Sturridge, mposht të gjithë

Premier League

Sturridge, mposht të gjithë

01/09/13 @ 17:08

REAL

Isco në top formë

La Liga

Isco në top formë

01/09/13 @ 16:53

HAMSIK

Ia kalon Gerrardit

Premier League/Serie A

Ia kalon Gerrardit

01/09/13 @ 11:36

KAMPIONI MERR QENDËRMBROJTËSIN KROAT

Josko Gvardiol, kontratë 5-vjeçare me Man Cityn

Premier League/Bundesliga/Transfere

Josko Gvardiol, kontratë 5-vjeçare me Man Cityn

06/08/23 @ 17:17

BAYERN

Kim Min-jae stabilizator i mbrojtjes së Bayernit

Champions League/Bundesliga/Transfere

Kim Min-jae stabilizator i mbrojtjes së Bayernit

18/07/23 @ 20:00

FRANCEZI

Marcus Thuram zyrtarisht te Inter

Bundesliga/Serie A/Transfere

Marcus Thuram zyrtarisht te Inter

02/07/23 @ 19:39

DREJT KROACISË

Leon Dajaku - zyrtarisht te Hajduku i Splitit

FFK Superliga/Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Leon Dajaku - zyrtarisht te Hajduku i Splitit

27/06/23 @ 16:52

BUJUPI #meKOSOVËN

Eliot Bujupi i të rinjëve të Stuttgartit, do ta përfaqësojë Kosovën

Kosova/Bundesliga/Transfere

Eliot Bujupi i të rinjëve të Stuttgartit, do ta përfaqësojë Kosovën

24/06/23 @ 20:42

A PO SHKON DREJT NGRITJES?

Donis Avdijaj në FC Zurich

Bundesliga/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Donis Avdijaj në FC Zurich

15/06/23 @ 15:45

GARDIAN I RI TE KAMPIONI

Andrea Hoxha, portier i ri i Ballkanit

FFK Superliga/Bundesliga/Transfere

Andrea Hoxha, portier i ri i Ballkanit

10/06/23 @ 19:27

DY TROFE RADHAZI

Leipzig mbron trofeun e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga

Leipzig mbron trofeun e Kupës së Gjermanisë

03/06/23 @ 22:53

BAYERN KAMPION!

Bayern kampion! Dortmund çon në kotësi rastin e artë

Bundesliga

Bayern kampion! Dortmund çon në kotësi rastin e artë

27/05/23 @ 21:46

DISFATË E RËNDË

Hertha Berlin mposhtet në goleadë, pranë rënies nga Bundesliga

Bundesliga

Hertha Berlin mposhtet në goleadë, pranë rënies nga Bundesliga

12/05/23 @ 22:46


 
Të gjitha lajmet nga Bundesliga