Të gjitha lajmet

IZRAELI - SKOCIA

3 nga 3, ‘komplikohet’ grupi i Shqipërisë

Foto: BBC

3 nga 3, ‘komplikohet’ grupi i Shqipërisë

11 October, 2018 @22:58

Izraeli
Skocia
Izraeli 2 : 1 Skocia
Dor PERETZ 52', Kieran TIERNEY (AG) 75' Charles MULGREW (P) 25'

Sammy Ofer Stadium

Në ndeshjen e luajtur në kuadër të Grupit C1 të Ligës së Kombeve, grup në të cilin ndodhet edhe Shqipëria, Izraeli sonte ka shënuar fitore ndaj Skocisë.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat 0-1 për Skocinë, mirëpo vendasit nuk u dorëzuan dhe arritën ta fitojnë duelin me përmbysje.

GRUPET DHE ORARI - LIGA E KOMBEVE

Ky rezultat bën që të të trija skuadrat e grupit momentalisht të kenë nga 3 pikë pas 2 ndeshjeve të zhvilluara, ndërsa rastin për shkëputje në krye Shqipëria e ka pas 3 ditëve, kur do të luajë si mysafire e Izraelit.ISHUJT FAROE - AZERBAJXHANI

Azerbajxhani këndellet i afrohet Kosovës

11 October, 2018 @22:38

Në ndeshjen tjetër të Grupit 3 të Ligës D të Kombeve ku bën pjesë edhe Kosova, Azerbajxhani ka mposhtur Ishujt…

KOSOVA - MALTA

Super Kosova, përforcohet kreu!

Foto: A. A./ FB

11 October, 2018 @22:35

Në ballafaqimin e tretë në kuadër të Ligës së Kombeve, Kosova shënoi fitore me rezultat 3-1 ndaj përfaqësueses së Maltës,…

KOSOVA - MALTA

Kosova vs. Malta, 11-shet startuese

11 October, 2018 @19:24

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës dhe Maltës. KOSOVA: Ujkani, Vojvoda, Aliti, Rrahmani, Kololli, Shala, Kryeziu, Zhegrova,…

BYLBYL SOKOLI

Pas rrahjes, shkarkohet

Foto: KFLlapi/fb

11 October, 2018 @16:30

Trajneri i deritashëm i Llapit, Bylbyl Sokoli, i cili u rrah nga tre persona të panjohur ende pas humbjes nga…

NË NORVEGJI

Shuton dhe lë tërë fshatin pa rrymë

11 October, 2018 @11:13

Futbollisti Jonas Alexander ka shutuar fortë topin në aut për të larguar rrezikun që vinte nga ekipi kundërshtar. Topi…

SHQIPËRIA - JORDANIA

Dominon Shqipëria, por mungon goli

Foto: Panorama

10 October, 2018 @21:57

Në takimin miqësor të zhvilluar sonte në "Elbasan Arena", takim i cili nuk u përcoll nga shumë të pranishëm në…

PARA NDESHJES

Interesim i vogël për ndeshjen e Shqipërisë

10 October, 2018 @19:46

Kur kanë mbetur më pak se një orë deri në fillimin e ndeshjes miqësore ndërmjet Shqipërisë dhe Jordanisë, tribunat e…

KOSOVA - MALTA

Berisha: Ndaj Ishujve për fitore

11 October, 2018 @23:25

Përveç Bernard Challandes, ndër të intervistuarit pas ndeshjes ishte edhe Valon Berisha. GRUPET DHE ORARI - LIGA E…

KOSOVA - MALTA

Challandes: Ta ruajmë qetësinë

11 October, 2018 @23:08

Pas fitores ndaj Maltës, për media foli Bernard Challandes, përzgjedhësi i Kosovës. GRUPET DHE ORARI - LIGA E KOMBEVE …

KOSOVA

Edhe sa pikë siguron Kosova vendin e parë?

11 October, 2018 @23:07

Pas fitores së sotme, le të shohim edhe sa pikë i duhen Kosovës për ta siguruar matematikisht vendin e parë…

KOSOVA PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Kosova - Malta

11 October, 2018 @22:57

Fitorja e dytë nga tre ndeshjet e para në Ligë të Kombeve për Kosovën, që e mban kreun e grupit.…

ISHUJT FAROE - AZERBAJXHANI

Azerbajxhani këndellet i afrohet Kosovës

11 October, 2018 @22:38

Në ndeshjen tjetër të Grupit 3 të Ligës D të Kombeve ku bën pjesë edhe Kosova, Azerbajxhani ka mposhtur Ishujt…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve