Të gjitha lajmet

IZRAELI - SKOCIA

3 nga 3, ‘komplikohet’ grupi i Shqipërisë

Foto: BBC

3 nga 3, ‘komplikohet’ grupi i Shqipërisë

11 October, 2018 @22:58

Në ndeshjen e luajtur në kuadër të Grupit C1 të Ligës së Kombeve, grup në të cilin ndodhet edhe Shqipëria, Izraeli sonte ka shënuar fitore ndaj Skocisë.

Pjesa e parë u mbyll me rezultat 0-1 për Skocinë, mirëpo vendasit nuk u dorëzuan dhe arritën ta fitojnë duelin me përmbysje.

GRUPET DHE ORARI - LIGA E KOMBEVE

Ky rezultat bën që të të trija skuadrat e grupit momentalisht të kenë nga 3 pikë pas 2 ndeshjeve të zhvilluara, ndërsa rastin për shkëputje në krye Shqipëria e ka pas 3 ditëve, kur do të luajë si mysafire e Izraelit.

LIGA E KOMBEVE 2020/2021

Liga e Kombeve 2020/2021: Të gjitha vazot dhe data e shortit

22 January, 2020 @11:52

Është përcaktuar data e shortit për edicionin 2020/2021 të Ligës së Kombeve. Grupet e edicionit të ri të Ligës së…

LIGA E KOMBEVE 2020/2021

Liga e Kombeve 2020/2021: Kur i mëson Kosova kundërshtarët?

22 January, 2020 @11:12

Pas edicionit të parë të Ligës së Kombeve, që doli të ishte tejet i suksesshëm për Kosovën, tashmë janë publikuar…

SHORTI PËR EURO 2020

Kosova kupton kundërshtarët, nëse kualifikohet në EURO 2020

TOPSPORTI/ A. P.

30 November, 2019 @18:52

Para pak çastesh ka përfunduar shorti i fazës grupore të EURO 2020, ndërsa Kosova, nëse arrin të fitojë PlayOffin e…

EURO 2020

Nesër hidhet shorti për EURO 2020

29 November, 2019 @15:51

Nesër në Bukuresht të Rumanisë me fillim nga ora 18:00, do të hidhet shorti për Kampionatin Evropian EURO 2020. …

FIFA RANKING

Kosova shënon rënie në renditjen mujore të FIFA-së

TOPSPORTI/ Arian Paçarizi

28 November, 2019 @15:19

Dy humbjet e shënuara në nëntor, nga Çekia dhe Anglia dhe vetëm një gol i shënuar në këto dy ndeshje,…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve