Të gjitha lajmet

TREPÇA'89 4-1 GJILANI

‘89shi deklason Gjilanin e stërpërforcuar

‘89shi deklason Gjilanin e stërpërforcuar

18 August, 2019 @19:32

Edhe optimistët më të mëdhenjë në Mitrovicë veçanërisht, nuk e kanë pritur një debutim të tillë të trajnerit Shpëtim Idrizi në bankën e Trepçës’89.

Posaçërisht, kur përballë kishin kundërshtarin e stërpërforcuar në verë, Gjilanin e Gentian Mejzanit. Por, në fushë ishte një pamje tjetër.

Duke shfrytëzuar kundërsulmet dhe gabimet e mbrojtes së ende pa konsoliduar të Gjilanit, Ardian Muja (23’, 45’) ka shënuar dy gola në pjesë të parë të ndeshjes për epërsinë 2-0 të ekipit në pushim 15 minutësh.

TABELA AKTUALE

E asistuesi i golit të dytë, Arb Manaj (59’) me fillim të pjesës së dytë shutoi penalltinë për 3-0 të vendasve, pasi që kapiteni i Gjilanit Ylber Kastrati preku topin me dorë gjatë duelit me Mujën.

Më pas erdh edhe një penallti për vendasit, ku Leart Emini (66’) shënoi për 4-0, ndërsa deri në fund, Tomislav Busic shënoi golin e nderit për Gjilanin, gjithashtu nga penalltia (73’) dhe për të përcaktuar rezultatin përfundimtar.

Trepca 89 vs Gjilani

Një start i tillë i ‘89shit për merak, derisa Mejzani me Gjilanin do të duhet të konsolidohen mirë e mirë, pasi që rastet që i patën nuk i konkretizuan dhe mbrojtja u tregua me shumë bira, për të pranuar 4 gola brenda ndeshjes.

DUKAGJINI 0-0 BALLKANI

Rikthimi me barazim shterp

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:57

Skuadra e Dukagjinit të Klinës iu kthye Superligës së Kosovës me barazim pa gola sot, ndaj Ballkanit 0-0 në përballjen…

DRITA 0-1 FERIZAJI

Isufi me Ferizajin, befason Dritën dominuese me ish lojtarin

Pamje nga arkivi

18 August, 2019 @19:45

Trajneri i Ferizajit Bekim Isufi ka debutuar në bankën e ferizajasve me fitore befasuese ndaj Dritës së përforcuar jashtëzakonshëm këtë…

STADIUMI I QYTETIT: GJILAN

Drita-Ferizaji, 11-shet startuese

18 August, 2019 @17:07

Trajnerët e skuadrave përkatëse për fillim të stinorit kanë përcaktuar këto 11-she: Drita: Tofiloski, Limani, Berisha, Gërbeshi, Blakçori, B.Shabani,…

STADIUMI I QYTETIT

Dukagjini-Ballkani, 11-shet startuese

18 August, 2019 @17:04

Trajnerët e skuadrave përkatëse për fillim të stinorit kanë përcaktuar këto 11-she: Dukagjini: Neziri, Haliti, Syla, Basriu, Musa, Gava,…

STADIUMI RIZA LUSHTA

Trepça’89 - Gjilani, 11-shet startuese

18 August, 2019 @17:00

Trajnerët e skuadrave përkatëse për fillim të stinorit kanë përcaktuar këto 11-she: Trepça ’89: Beqiri, Asare, Walter, Statovci, Pira,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga