Të gjitha lajmet

TREPÇA'89 4-1 GJILANI

‘89shi deklason Gjilanin e stërpërforcuar

‘89shi deklason Gjilanin e stërpërforcuar


18 August, 2019 @19:32

Edhe optimistët më të mëdhenjë në Mitrovicë veçanërisht, nuk e kanë pritur një debutim të tillë të trajnerit Shpëtim Idrizi në bankën e Trepçës’89.

Posaçërisht, kur përballë kishin kundërshtarin e stërpërforcuar në verë, Gjilanin e Gentian Mejzanit. Por, në fushë ishte një pamje tjetër.

Duke shfrytëzuar kundërsulmet dhe gabimet e mbrojtes së ende pa konsoliduar të Gjilanit, Ardian Muja (23’, 45’) ka shënuar dy gola në pjesë të parë të ndeshjes për epërsinë 2-0 të ekipit në pushim 15 minutësh.

TABELA AKTUALE

E asistuesi i golit të dytë, Arb Manaj (59’) me fillim të pjesës së dytë shutoi penalltinë për 3-0 të vendasve, pasi që kapiteni i Gjilanit Ylber Kastrati preku topin me dorë gjatë duelit me Mujën.

Më pas erdh edhe një penallti për vendasit, ku Leart Emini (66’) shënoi për 4-0, ndërsa deri në fund, Tomislav Busic shënoi golin e nderit për Gjilanin, gjithashtu nga penalltia (73’) dhe për të përcaktuar rezultatin përfundimtar.

Trepca 89 vs Gjilani

Një start i tillë i ‘89shit për merak, derisa Mejzani me Gjilanin do të duhet të konsolidohen mirë e mirë, pasi që rastet që i patën nuk i konkretizuan dhe mbrojtja u tregua me shumë bira, për të pranuar 4 gola brenda ndeshjes.


MBROJTËSI I KOSOVËS

Fidan Aliti siguron fitoren e Kalmarit

Përfaqësuesja/International/Sportistë shqiptarë në botë

Fidan Aliti siguron fitoren e Kalmarit

18/08/19 @ 17:14

STADIUMI I QYTETIT: GJILAN

Drita-Ferizaji, 11-shet startuese

FFK Superliga

Drita-Ferizaji, 11-shet startuese

18/08/19 @ 17:07

STADIUMI I QYTETIT

Dukagjini-Ballkani, 11-shet startuese

FFK Superliga

Dukagjini-Ballkani, 11-shet startuese

18/08/19 @ 17:04

STADIUMI RIZA LUSHTA

Trepça’89 - Gjilani, 11-shet startuese

FFK Superliga

Trepça’89 - Gjilani, 11-shet startuese

18/08/19 @ 17:00

FLAMURTARI 1-1 PRISHTINA

Derbi i kryeqytetit, Prishtina pa fitore

FFK Superliga

Derbi i kryeqytetit, Prishtina pa fitore

17/08/19 @ 19:13

LLAPI 4-1 VUSHTRRIA

Zabinjo përmbys Vushtrrinë, Llapi triumfon

FFK Superliga

Zabinjo përmbys Vushtrrinë, Llapi triumfon

17/08/19 @ 18:59

FERONIKELI 4-1 DRENICA

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë

FFK Superliga

Kampioni nis furishëm dhe fiton thellë

17/08/19 @ 18:54

FERONIKELI VS. DRENICA

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

FFK Superliga

Feronikeli vs. Drenica, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:29

LLAPI - VUSHTRRIA

Llapi vs. Vushtrria, 11-shet startuese

FFK Superliga

Llapi vs. Vushtrria, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:14

FLAMURTARI - PRISHTINA

Flamurtari vs. Prishtina, 11-shet startuese

FFK Superliga

Flamurtari vs. Prishtina, 11-shet startuese

17/08/19 @ 16:01

KUPA E KOSOVËS

Formacionet zyrtare: Dukagjini - 2 Korriku

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Dukagjini - 2 Korriku

11/02/21 @ 12:53

KUPA E KOSOVËS

Sot caktohet çerekfinalisti i fundit

FFK Superliga

Sot caktohet çerekfinalisti i fundit

11/02/21 @ 08:17

KUPA E KOSOVËS

Historike! A&N kualifikohet në çerekfinale

FFK Superliga

Historike! A&N kualifikohet në çerekfinale

10/02/21 @ 15:19

KUPA E KOSOVËS

‘89-shi pa probleme, deklason Ferizajin për çerekfinale

FFK Superliga/FFK Liga e parë

‘89-shi pa probleme, deklason Ferizajin për çerekfinale

10/02/21 @ 15:17

KUPA E KOSOVËS

Istogu befason Gjilanin, e eliminon nga Kupa

FFK Superliga/FFK Liga e parë

Istogu befason Gjilanin, e eliminon nga Kupa

10/02/21 @ 15:11

KUPA E KOSOVËS

Milickovic për fitore, Nikli arrin çerekfinalen

FFK Superliga

Milickovic për fitore, Nikli arrin çerekfinalen

10/02/21 @ 15:04

KUPA E KOSOVËS

Formacionet zyrtare: Arbëria - Feronikeli

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Arbëria - Feronikeli

10/02/21 @ 13:09

KUPA E KOSOVËS

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Ferizaj

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Ferizaj

10/02/21 @ 12:52

KUPA E KOSOVËS

Formacionet zyrtare: Istogu - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Istogu - Gjilani

10/02/21 @ 12:47

KUPA E KOSOVËS

Arbëria-Feronikeli për çerekfinale

FFK Superliga

Arbëria-Feronikeli për çerekfinale

10/02/21 @ 10:07


Të gjitha lajmet nga FFK Superliga