Të gjitha lajmet

TREPÇA'89 3-1 DRITA

‘89shi me fitore të madhe para pushimit

Pamje nga arkivi

‘89shi me fitore të madhe para pushimit

1 December, 2019 @15:55

Trepça’89 me lojë të mirë të treguar sot në Riza Lushta, ka arritur të mposht njërin nga ekipet favorite për titull kampioni këtë stinor, Dritën, 3-1.

Mitrovicasit kanë ardhë shpejt në epërsi, pasi që një tentim i Izair Eminit të Dritës në minutën e shtatë shkoi huq.

Ka qenë Leart Emini (17’) që ka dhënë gol për epërsinë 1-0 të Trepçës’89. Ai ka shfrytëzuar më së miri një top të ardhur në zonë, prej ku ka realizuar.

E derisa Drita tentonte të organizonte lojën për tu kthyer në ndeshje, mitrovicasit janë treguar ‘vrasës’ në anën tjetër, kur shutin e Muharrem Jasharit e devijon pa dashje Ardian Cuculi i Dritës për 2-0 (45’) në të mirë të vendasve.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Jashari bëhet protagonist edhe në nismë të pjesës së dytë. Ai shënoi një gol të bukur në minutën e 53-të të ndeshjes për 3-0 dhe tashmë, dilema për fituesin nuk kishte. Ekipi i Shpëtim Idrizit po shkonte drejt fitores.

Ndërsa e tëra që arriti Drita e drejtuar nga Ardian Nuhiu ka qenë goli i nderit, shënuar nga zëvendësuesi brazilian, Gilberto Fortunato, që tundi rrjetën e Ardit Hysenit (63’) për përfundimtaren 3-1.

Pikët kanë qenë jashtëzakonisht të rëndësishme për Trepçën’89, që ka mbajtur distancën 4 pikëshe ndaj ekipeve të zonës së rrezikshme të klasifikimit. Kurse gjilanasit kryejnë pjesën vjeshtore të stinorit në pozitë të tretë.

LLAPI 1-4 FLAMURTARI

Flamurtari befasoi Llapin

1 December, 2019 @16:29

Skuadra e Flamurtarit, kryesisht me kundërsulme, ka bërë befasinë e ditës në Superligë. Ekipi i dytë i Prishtinës në…

GJILANI 0-0 PRISHTINA

Gjilani s’arrin kreun, barazon në derbi

1 December, 2019 @15:50

Skuadra e Gjilanit që po drejtohet nga trajneri i Shqipërisë, Gentian Mejzani, ka barazuar pa gola sot në shtëpi ndaj…

TË PARËT

Ballkani konfirmohet kampion vjeshtor i Superligës

Foto: KFBallkani/fb

1 December, 2019 @15:27

Skuadra e Ballkanit të Suharekës është kampione vjeshtore e Superligës, pasi që rezultatet e sotme të Dritës dhe Gjilanit, çuan…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Drita

1 December, 2019 @12:43

Janë publikuar formacionet zyrtare të Trepçës ‘89 dhe të Dritës. TREPÇA ‘89: Hyseni, Asare, Kaqiku, Pira, Statovci, Traore, Maloku, Jashari,…

11-SHET

Formacionet zyrtare: Llapi - Flamurtari

1 December, 2019 @12:39

Janë publikuar formacionet zyrtare të Llapit dhe të Flamurtarit. LLAPI: Ademi, Emini, Prençi, Mujkic, Abdullai, Pefqeli, Shabani, Ramadani, Veliu, Selmani,…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga