Të gjitha lajmet

GJILANI 0-0 PRISHTINA

Gjilani s’arrin kreun, barazon në derbi

Gjilani s’arrin kreun, barazon në derbi

1 December, 2019 @15:50

Skuadra e Gjilanit që po drejtohet nga trajneri i Shqipërisë, Gentian Mejzani, ka barazuar pa gola sot në shtëpi ndaj Prishtinës.

Me këtë barazim, 0-0, Gjilani ka përfunduar vjeshtën në Superligë në vend të dytë, prapa Ballkanit të Suharekës - që tashmë është kampion vjeshtor i elitës.

Raste kanë pasur gjatë ndeshjes të dyja palët, por Prishtina është treguar pak më dominuese në lojë, derisa portieri i gjilanasve Kenan Haxhihamza ka mbrojtur dy tentime të mira të mysafirëve në pjesë të parë.

TABELA AKTUALE E SUPERLIGËS

Së pari ka rrezikuar Ahmed Januzi (18’) e më pas edhe Leonit Abazi (45’), derisa në pjesë të parë janë zverdhur Franc Veliu i Gjilanit dhe Lorik Boshnjaku i Prishtinës.

Në pjesë të dytë në skenë ka dalë Visar Bekaj i Prishtinës. Ai ka mbrojtur një rast nga Tomislav Busic (63’) dhe më pas edhe të Gerhard Prognit (72’) për të mbajtur portën e paprekur.

Gjilani vs Prishtina

Deri në fund s’kishte raste të mëdha, ndërsa, kurse ekipet në fund dukeshin si të rehatuara me nga një pikë dhe kështu pritën fishkëllimin e fundit të gjyqtarit, që sinjalizoi fundin e ndeshjes pas 7 minutave shtesë.FORMACIONET STARTUESE

Gjilani: Haxhihamza, Kastrati, Veliu, Kçiku, Ferreira, Keita Aziz, Useini, Jonuzi, Greca, Progni, Busic. Kryetrajner: Gentjan Mezani. Prishtina: Bekaj, Thaqi, Ibrahimi, Bekteshi, Miftaraj, Bardhoku, Boshnjaku, Hila, Krasniqi, Abazi, Januzi. Kryetrajner: Armend Dallku.

DEKLARATA PAS NDESHJES

Tovërlani: I kemi markuar mirë, presim ndeshjen e kthimit

Foto: KFFeronikeli/fb

3 June, 2020 @18:38

Trajneri i Feronikelit, Afrim Tovërlani, në deklaratën e tij pas ndeshjes Ballkani-Feronikeli 0-0 ka thënë se kanë arritur që të…

DEKLARATA PAS NDESHJES

Patëm fat! Tovërlanin e propozoj Ministër të Mbrojtjes në Qeverinë e re

Foto: FCBallkani/fb

3 June, 2020 @18:21

Trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, nuk është se është ndarë i kënaqur nga loja e ekipit të tij sot. …

KUPA E KOSOVËS: BALLKANI 0-0 FERONIKELI

Vendoset në “Rexhep Rexhepi”

Foto: KFFeronikeli/fb

3 June, 2020 @18:16

Dueli i parë gjysmëfinal mes Ballkanit dhe Feronikelit në Suharekë sot përfundoi pa gola, 0-0, derisa skuadrat patën rastet e…

KUPA E KOSOVËS

Live: Ballkani - Feronikeli

3 June, 2020 @17:28

Dueli i dytë gjysmëfinal i Kupës së Kosovës Ballkani - Feronikeli luhet sonte në ora 16:00 në stadiumin e qytetit…

FORMACIONET STARTUESE

Ballkani-Feronikeli, 11-shet startuese

Foto: KFFeronikeli/fb

3 June, 2020 @15:25

Para fillimit të ndeshjes, tashmë janë bërë të ditur formacionet startuese të duelit gjysmëfinal të Kupës së Kosovë ndërmjet Ballkanit…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga