Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PAS FITORES

Afërdita Fazlija: Do të bëjmë kombëtare solide

Foto: FFK

Afërdita Fazlija: Do të bëjmë kombëtare solide


8 April, 2021 @22:25

Përzgjedhësja e kombëtare së femrave të Kosovës, Afërditë Fazlija, në deklaratën e saj pas fitores së Kosovës ndaj Maqedonisë Veriore, në miqësoren e zhvilluar sot në Shkup, ka thënë se ekipi me kohë po konsolidohet dhe për kualifikime do të bëhet një kombëtare solide.

Ajo është shprehur të jetë e lumtur për fitoren e arritur, posaçërisht pasi që shumica e lojtareve ishin nga kampionati vendor.

“Këto ndeshjet miqësore janë shumë të rëndësishme dhe të mirëseardhura sidomos kur kemi të bëjmë kryesisht me lojtare nga kampionati vendor dhe kjo është forma më e mirë për të parë cilësitë dhe mundësitë tona. Ishte një lojë e mirë, përkundër se në momente kishim zbrazëtira në mes reparteve, por në përgjithësi ishte një ndeshje e mirë dhe ky ekip mundet të bëjë më mirë dhe më shumë.  Me siguri ky brumë që është dhe me disa futbolliste nga jashtë mendoj se do të kemi një Kombëtare solide për kualifikimet e ardhshme,” ka thënë Fazlija pas fitores.

Kosova mposhti Maqedoninë Veriore 3-1 sot në Shkup.


MALATYA 1-1 FENERBAHÇE

Ekipi i Jetmir Topallit ndalë Fenerbahçen

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ekipi i Jetmir Topallit ndalë Fenerbahçen

08/04/21 @ 22:03

EUROPA LEAGUE

Arsenal - Slavia Praga, 11-shet startuese

Europa League

Arsenal - Slavia Praga, 11-shet startuese

08/04/21 @ 19:56

KUPA E KOSOVËS

Istogu eliminohet nga Kupa, Dukagjini kualifikohet në finale

Kupa e Kosovës

Istogu eliminohet nga Kupa, Dukagjini kualifikohet në finale

08/04/21 @ 19:55

EUROPA LEAGUE

Granada - United, Solskjaer me formacion të fuqishëm

Europa League

Granada - United, Solskjaer me formacion të fuqishëm

08/04/21 @ 19:48

VIDEO

Lojtarët e Kosovës urojnë 5 vjetorin e pranimit në UEFA me video

Përfaqësuesja

Lojtarët e Kosovës urojnë 5 vjetorin e pranimit në UEFA me video

03/05/21 @ 18:25

KUPA E BOTËS 2023

Hidhet shorti për Botërorin 2023, Kosova në grup me Shqipërinë

Kombëtarja/Përfaqësuesja

Hidhet shorti për Botërorin 2023, Kosova në grup me Shqipërinë

30/04/21 @ 15:12

RIVALET E KOSOVES

Ku qëndrojnë rivalët e Kosovës të miqësoreve të Antalyas?

Përfaqësuesja/International

Ku qëndrojnë rivalët e Kosovës të miqësoreve të Antalyas?

28/04/21 @ 14:26

KOSOVA

FFK zyrtarizon 2 miqësoret me lojtarë të Superligës

Përfaqësuesja

FFK zyrtarizon 2 miqësoret me lojtarë të Superligës

27/04/21 @ 19:50

MIQESORET

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

Kosova zyrtarizon 2 miqësore në qershor

23/04/21 @ 11:59

ZYRTARIZOHET MIQESORJA

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

FFK Superliga/FFK Liga e parë/Futsall Superliga/Përfaqësuesja/International

San Marino zyrtarizon miqësoren me Kosovën

23/04/21 @ 11:26

VIDEO

GOL! Rashica i shënon Dortmundit (Video)

Përfaqësuesja/Bundesliga

GOL! Rashica i shënon Dortmundit (Video)

18/04/21 @ 15:47

LEON DAJAKU

Reagon Dajaku, lë të hapur një derë për Kosovën

Përfaqësuesja

Reagon Dajaku, lë të hapur një derë për Kosovën

16/04/21 @ 23:22

MIQËSORE

Kosova U17 barazon përsëri me Bulgarinë U17

Përfaqësuesja

Kosova U17 barazon përsëri me Bulgarinë U17

16/04/21 @ 13:56

LEON DAJAKU

Dajaku vendos për Gjermaninë para Kosovës

Përfaqësuesja/Sportistë shqiptarë në botë

Dajaku vendos për Gjermaninë para Kosovës

15/04/21 @ 22:19


 
Të gjitha lajmet nga Përfaqësuesja